لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

پروژه «ماشین های پرنده»، مهندس ناسا را به شرکت تاکسیرانی آنلاین کشاند


عکس تزئینی
عکس تزئینی

یکی از طراحان و مهندسان پیشکسوت سازمان ملی هوا-فضای آمریکا، ناسا، به تازگی این سازمان را ترک کرده و به تیم سامانه تاکسی آنلاین «اوبر» ملحق شد.

مارک مور، مهندس هوا-فضا از دانشگاه «استنفورد» که به مدت ۳۰ سال در ناسا به طراحی سفینه و ماهواره های این سازمان مشغول بوده است، اخیرا به یک پیشنهاد کاری از سوی شرکت «اوبر» جواب مثبت داده و ناسا را ترک کرد.

اما وظیفه کاری آقای مور در شرکت اوبر، طراحی یا مهندسی خودرو نیست. پروژه ای که قرار است آقای مور بر روی آن کار کند، طراحی خودروهای پرنده است، پروژه ای که اوبر تحت عنوان «ماشین های پرنده» کار بر روی آنرا آغاز کرده است.

مارک مور، در مقاله ای علمی که در سال ۲۰۱۰ منتشر کرده، طرحی ارائه داده است که بنا به آن می توان خودروهایی برقی با قابلیت بلند شدن از زمین و پرواز در آسمان ساخت که در آینده نزدیک می توانند تحقق یابند.

خودروهای برقی آقای مور می توانند مانند هلیکوپتر، اما با اندازه ای کوچکتر و صدایی کمتر، از زمین بلند شده و بر روی زمین فرود آیند.

کمپانی «اوبر» نیز با توجه به سابقه و مقاله مارک مور، برای پیشروی پروژه «ماشین های پرنده»، تصمیم به استخدام او گرفت. آقای مور نیز برای ملحق شدن به تیم علمی «اوبر»، ناسا را یک سال پیش از زمان بازنشستگی اش ترک کرد و به همین خاطر بسیاری از امتیازات این سازمان، از جمله بیمه مادام العمرش را نادیده گرفته است که نشان از اشتیاق فوق العاده او به همکاری در پروژه اوبر دارد.

بنا به گزارش وبسایت The Verge، قرار است مارک مور در پروژه اوبر، مسوؤلیت هموارسازی و برطرف کردن موانع بر سر راه تحقق پروژه «ماشین های پرنده» را بر عهده داشته باشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG