لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

تمایل بخش خصوصی به همکاری با ناسا


برخی شرکت های خصوصی اخیرا در یک گردهم‌آیی که در لس آنجلس کالیفرنیا برگزار شد، درباره همکاری با سازمان هوا- فضانوردی ایالات متحده (ناسا) برای سفرهای فضایی آتی گفت‌وگو کردند، و تمایل خود را به سرمایه گذاری در این بخش اعلام نمودند.

از ۴۶ سال پیش که ناسا اولین انسان را به سطح ماه فرستاد، سفرهای فضایی بسیار پیشرفت کرده است.

ویلیام گرشتن مایر از سازمان هوا فضانوردی ایالات متحده می گوید: «در فرصت‌های جدیدی که ایجاد شده فقط دولت حضور ندارد، بلکه بخش خصوصی نیز می‌خواهد در سفرهای فضایی شرکت داشته باشد».

ناسا پرواز سفینه اوریون به فضا را با موفقیت آزمایش کرده است. این سفینه سرانجام به ماه و فراتر از آن سفر خواهد کرد.
این سازمان در نظر دارد برای فرستادن فضانوردان و محموله‌های لازم به ایستگاه فضایی بین المللی از شرکت‌های خصوصی استفاده کند.

مایکل هاوس از شرکت لاکهید مارتین اسپیس سیستم گفت: «ناسا دو شرکت خصوصی دارد که بار را به ایستگاه حمل می کند و دو شرکت دارد که با آنها قرارداد بسته که در آینده فضانوردان را به ایستگاه منتقل کند.»

ناسا همچنین به‌دنبال شرکتی است که در زمینه سفرهای فضایی پژوهش‌هایی انجام دهد که برای ساکنان زمین مفید باشد، مانند مسائلی که به سلامت بدن انسان مربوط می شود.
آقای گرشتن مایر افزود: «پوکی استخوان انسان در یک ماه اقامت در فضا بدون ورزش به بیست تا سی درصد می رسد. مسئله ای که در سالمندان نیز وجود دارد.»

این هیئت کارشناسان می گوید مشکلات مربوط به سفرهای فضایی در طی زمان قابل حل است.
جان البن از شرکت بوئینگ گفت: «صد سال دیگر سفرهای فضایی تجاری وجود خواهد داشت که ما امروز تصورش را نمی کنیم ولی نباید مشکلات فعلی را از یاد ببریم.»
این کارشناسان به‌رغم مشکلات پیش رو، چشم به فضا و آینده سفرهای فضایی دوخته‌اند.

XS
SM
MD
LG