لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۴

نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر بازداشت شد


به گزارش منابع داخلی نرگس محمدی نايب رييس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر نيمه شبِ پنجشنبه و در پی يورش نيروهای امنيتی به منزل اش بازداشت شد.

نرگس محمدی دارای دو فرزند کوچک دوقلو است.

نرگس محمدی نايب رييس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و رييس هيئت اجرايی شورای صلح ايران است که در سال ۲۰۰۹ برنده جايزه بين‌المللی بنياد الکساندر لانگر شد.

اعضای خانواده کيارش کامرانی يکی از بازداشت شدگان روز عاشورای تهران پس از ملاقات هفتگی با وی بازداشت شدند

به گزارش وب سايت کلمه بازداشت اين خانواده هنگامی صورت گرفت که روی ديوارهای سالن ملاقات زندان اوين با رنگ سبز نوشته شده بود عاقبت روزی اينجا را موزه خواهيم کرد.

گزارش می افزايد خانواده کامرانی در حين خروج از در اصلی سالنِ ملاقات با زندانيان بند ۳۵۰ اوين با يورش نيروهای امنيتی و همراه با ضرب و شتم شديد، به اتهام شعار نويسی روی ديوارهای سالن ملاقات، بازداشت شدند.

پدر، خواهر و برادر اين دانشجوی زندانی که با توجه به رأی دادگاهِ تجديدنظر به ۶ سال حبس محکوم شده است به اتهام تبليغ عليه نظام جمهوری اسلامی که مصداق آن شعارنويسی در سالن ملاقات اوين عنوان شده است بازداشت شده و منزلشان نيز مورد تفتيش قرار گرفته است.

خانواده اکبر کرمی نويسنده و مدافع حقوق بشر روز پنجشنبه پس از برگزاری دادگاه غير علنی وی مورد ضرب و شتم ماموران امنيتی دادگاه انقلابِ قُم قرار گرفتند

به گزارش وب سايت جرس خانواده اکبر کرمی که برای شرکت در جلسه دادگاه و ملاقات با وی به دادگاه انقلاب مراجعه کرده بودند اجازه حضور در دادگاه را نيافتند.

بر اساس اين گزارش پس از برگزاری جلسه دادگاه يکی از بستگان اين زندانی که در حال فيلمبرداری از ابراز احساسات خانواده اکبر کرمی و اين زندانی بود با حمله مأموران مواجه شد. همزمان، اعتراض ديگر اعضای خانواده به اين رفتارِ ماموران موجب شد تا مأموران با باتوم به اين خانواده حمله کنند و مادر پير و فرزند کوچک کرمی از اين حملات مصون نمانند.

پس از اين درگيری نيز دو تَن از اعضاءِ خانوادۀ اين زندانی، بازداشت شدند.

XS
SM
MD
LG