لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

بیانیه خانواده نرگس محمدی: به همه ایرانیان بخصوص زنان و دختران شجاع تبریک می‌گوئیم


نرگس محمدی دومین ایرانی است که جایزه صلح نوبل را کسب می‌کند.
نرگس محمدی دومین ایرانی است که جایزه صلح نوبل را کسب می‌کند.

ساعاتی بعد از اعلام نام نرگس محمدی به عنوان برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۲۳، حساب اینستاگرامی خانم محمدی بیانیه‌ای از خانواده او منتشر کرد که در آن، اعطای این جایزه را به همه ایرانیان بخصوص زنان و دختران شجاع ایران تبریک گفته‌است.

در این بیانیه آمده: ما همچنین می‌خواهیم تبریکات صمیمانه خود را به همه ایرانیان، به ویژه زنان و دختران شجاع ایران که با شجاعت خود در مبارزه برای آزادی و برابری، توجه جهان را جلب کردند، ابراز کنیم... این افتخار چشمگیر شاهدیست ماندگار بر تلاش مدنی و صلح‌آمیز خستگی‌ناپذیر نرگس محمدی در ایجاد تغییر و آزادی برای ایران است.

خانواده خانم محمدی با ابراز تاسف از اینکه در این لحظات او در زندان است، در بیانیه خود تاکید کرد: متأسفانه نرگس در کنار ما نیست تا این لحظه فوق‌العاده را به اشتراک بگذاریم. به این دلیل که ناعادلانه زندانی شده نمی‌توانیم شاهد واکنش شادمانه او به این خبر قابل توجه و باشکوه باشیم.

در بخش دیگر این بیانیه آمده: این افتخار قابل توجه متعلق به تک تک شما مردم مقاوم و شجاع ایران است که خستگی‌ناپذیر و مسالمت‌آمیز برای آزادی مبارزه کرده‌اید.

کمیته نوبل صلح در نروژ روز جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ اعلام کرد جایزه صلح نوبل ۲۰۲۳ به نرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی در ایران رسید. او بعد از شیرین عبادی، دومین ایرانی است که جایزه صلح نوبل را از آن خود می‌کند.

XS
SM
MD
LG