لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

آمریکا علیه نیکلاس مادورو به اتهام تروریسم از طریق قاچاق مواد مخدر اعلام جرم می‌کند


ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا
ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - «وزارت دادگستری ایالات متحده» علیه نیکلاس مادورو و چهارده مقام کنونی و پیشین آن کشور به دلیل تروریسم از طریق قاچاق مواد مخدر و دیگر اقدامات جنایی اعلام جرم کرده و آن ها را به همکاری با یک گروه چپگرای چریکی کلمبیا که درگیر سرازیر کردن کوکائین به ایالات متحده است متهم می کند.

در ادعانامه های جداگانه ای در واشنگتن دی سی، نیویورک و فلوریدا علاوه بر مادورو، از مایکل مورنو، رئیس کنونی دیوان عالی ونزوئلا، دییوسدادو کابلو، رئیس سابق مجلس ملی، ولادمیر پادرینو، وزیر پیشین دفاع، و دو رهبر پیشین گروه چریکی چپگرای کلمبیا موسوم به «فارک» نام برده شده است.

این اتهامات سنگین را ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، و دیگر مقام های ارشد پلیس روز پنج شنبه در یک کنفرانس خبری مجازی اعلام کردند.

ویلیام بار گفت: «این اعلام جرم بر ریشه کن کردن فساد گسترده درون دولت ونزوئلا که سیستمی برای ثروتمند کردن افراد در سطوح عالی دولت ایجاد کرده است تمرکز دارد. ایالات متحده به این مقام های فاسد ونزوئلا اجازه نخواهد داد از سیستم بانکی آمریکا برای ادامه فعالیت های غیرقانونی از آمریکای جنوبی استفاده کنند و توطئه های مجرمانه شان را پیش ببرند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG