لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۰

جزئیاتی از قتل همسر مشاور ارشد روحانی؛ «محمدعلی نجفی» به اتهام قتل همسرش بازداشت شد


قتل میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی مشاور حسن روحانی و شهردار سابق تهران، باعث انتشار اخبار ضد و نقیضی درباره عامل یا عوامل این حادثه شد و در آخرین خبر، رسانه های ایران نوشتند او به اتهام قتل همسر دومش بازداشت شد.

خبرگزاری های ایران سه شنبه شب نوشتند محمدعلی نجفی، مشاور حسن روحانی و شهردار پیشین تهران به اتهام قتل همسرش بازداشت شد.

آنها به اظهارات سرپرست دادسرای امور جنایی تهران استناد کردند که گفت نجفی به پلیس آگاهی تهران مراجعه و خود را تسلیم ماموران کرده است. به گفته شهریاری، نجفی علت قتل همسر خود را «اختلافات خانوادگی» عنوان کرده است.

صبح امروز خبرگزاری‌های ایران به نقل از سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از قتل میترا استاد خبر دادند. همسر دوم نجفی در منزل خود در در منطقه سعادت‌آباد تهران و با شلیک گلوله به قتل رسید.

خبرگزاری‌ها خیلی زود از محمدعلی نجفی به عنوان مظنون اصلی این حادثه یاد کردند و خبر احضار و حتی بازداشت او هم منشتر شد.

کمی بعدتر برخی رسانه‌ها خبر دادند که نجفی امروز در فیلم‌های مربوط به آسانسور ساختمان میترا استاد دیده شده است. خبرگزاری رکنا نوشت که نجفی «قوی‌ترین مظنون» این قتل است، اما ماموران پلیس پس از مراجعه به منزل فرزند نجفی‌ متوجه شدند که او با گذاشتن یادداشتی، فراری شده است.

وب‌سایت خبر آنلاین هم نوشت که «شنیده‌های» خبرنگار این وب‌سایت «حکایت از خروج نجفی از آپارتمان مقتول بعد از وقوع قتل دارد.»

کمی بعدتر اما ایسنا به نقل از یک منبع آگاه و سپس خبرگزاری‌ها به نقل از «رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت»، مسئله فرار نجفی را تکذیب کردند.

در نهایت علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهرانخبر از «شناسایی یک مظنون» در پرونده قتل میترا استاد داد و گفت «مظنونیت ما به فرد خاصی معطوف شده است.»

پلیس ایران هنوز توضیح بیشتری درباره این «مظنون» نداده و تنها اعلام شده است که به زودی و به شکل علنی نام او اعلام خواهد شد.

اخبار ضد و نقیض درباره مظنون به قتل میترا استاد در حالی منتشر می‌شود که دقایقی پس از مرگ او، یکی از روزنامه‌نگاران وب‌سایت اصلاح‌طلب انصاف‌نیوز نوشت میترا استاد در تماسی تلفنی قصد داشته امروز سه‌شنبه با انصاف نیوز مصاحبه کند.

سه شنبه شب رسانه ها در نهایت خبر دادند که فرد مظنون خود آقای نجفی شهردار سابق تهران و همسر خانم «استاد» است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG