لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۴

حذف مدعیان و پیروزی نادال در ایندین ولز


حذف مدعیان و پیروزی نادال در ایندین ولز
حذف مدعیان و پیروزی نادال در ایندین ولز

در دنیای تنیس، رافائل نادال، تنیس باز شماره یک جهان، با پیروزی کار خود را در رقابتهای ایندین ولز آمریکا آغاز کرد.نادالِ اسپانیایی، که بعنوان بخت نخست قهرمانی در رقابتهای آزاد بی. اِن. پی. پاری با، در ایندین ولزِ کالفرنیا، حضور یافته، در نخستین دیدارش، در دور دوم این رقابتها، در مصاف با حریفی جویای نام، از آفریقای جنوبی به پیروزی رسید، تا راهی دور سومِ این رقابتها شود. نادال، دارنده دو عنوانِ قهرمانی ایندین ولز، که، ریک دُو وُئست را، مقابل خود می دید، در دو سِت و با نتایج شش بر صفر و شش بر دو، کار را یکسره کرد و به سوم مسابقات گام گذاشت.

اما اندی ماری بریتانیایی، نفرِ پنجم تنیس جهان، در اولین گام ، شکننده بود و در مقابلِ حریفی نه چندان نام آشنا، شکست خورد و حذف شد.

اندی ماری، که در سال ۲۰۰۹ فینالیست این رقابتها شده بود، در پیکار با دانالد یانگ، تنیس باز ۲۱ ساله آمریکایی، در دو سِت و بانتایج ۷ به ۶ و ۶ به سه، تسلیم شد و با جام وداع گفت. ماری از ماه گذشته، از اوپن استرالیا، که مغلوب نواک ژوکوویچ شد، تاکنون به پیروزی نرسیده است.

در دیدار دیگری، خوان مارتین دل پورتو از آرژانتین، قهرمان ۲۰۰۹ یو. اس. اوپن، در پیکار با ایوان لیوبیچیچِ کروات، بخت ۱۴م کسب جام ومدافع عنوان قهرمانی این رقابتها، به برتری دست یافت، و به دورِ بعد گام گذاشت. دل پورتو، در سِت نخست، مغلوب شد، ولی، دو سِت بعدی را بسودخود تمام کرد تا همراه با دیگرمدعیان راهی دور سوم شود. همچنین فراناندو ورداسکوی اسپانیایی، امید دارِ نهمِ این مسابقات، در مصاف با ریشارد برانکیس از لیتوانی به پیروزی رسید و خاویر مالیس از بلژیک، بر ژو ویلفرید سونگای فرانسوی چیره شد.

XS
SM
MD
LG