لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۵

معضل بازیافت زباله پلاستیکی؛ تنها بخشی از این مواد قابل بازیافت هستند + ۳ توصیه برای بازیافت پلاستیک


خیلی از مردم آمریکا خودشان را به زحمت می اندازند تا مواد پلاستیکی را بازیافت کنند، غافل از این که بیشتر آنها بازیافت نمی شوند.

به گزارش رادیوی عمومی بوستون (WBUR - FM)، در واقع این تصور که محصولات پلاستیکی بازیافت شده و یه یک فراورده جدید تبدیل می شوند، افسانه‌ای بیش نیست.

درصد بزرگی از محصولات پلاستیکی- ۷۹ درصد- در واقع روانه مراکز جمع آوری زباله می شوند.

.

و مقدار دیگری از پلاستیک آمریکا برای بازیافت شدن به چین فرستاده می شوند، ولی وقتی به آنجا می رسند چنین اتفاقی نمی افتد.

یکی دیگر از مشکلات نیز دولت محلی است که از شهروندان می خواهد تمام محصولات پلاستیکی را در یک ظرف مشترک بازیافت کنند. در حالی که دلیل نمی شود که هر چیزی که پلاستیکی است بازیافت شدنی باشد.

۳ نکته زیر از سوی کارشناسان توصیه شده است که شاید در انتخاب و مصرف پلاستیک و بازیافت آن کمک کند:

۱. کاغذ، فلز، شیشه، و جعبه‌های کارتنی را بازیافت کنید. تنها مواد پلاستیکی‌ای که زیر یا روی آنها شماره‌های ۱، ۲، و ۵ نوشته شده باشد قابل بازیافت هستند.

۲. ظرف‌های دردار پلاستیکی و ظرف‌های ویژه بردن باقی‌مانده غذا از رستوران‌ها به خانه را دور بیاندازید و آنها را با ظرف‌های شیشه ای و «پیرکس» جایگزین کنید. وقتی غذا را در ظرف‌های پلاستیکی در مایکروویو گرم می کنید، ذرات پلاستک وارد غذا می‌شوند.

۳. از مصرف پلاستیک‌های سیاه‌رنگ به طور کامل خودداری کنید. این پلاستیک ها از زباله‌های الکترونیکی بازیافت شده ساخته شده اند. اگر پلاستیک سیاه‌رنگ دارید آن را دور بیاندازید؛ زیرا قابل بازیافت نیست.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG