لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۹

متوقف شدن آگهی های يک برنامه تلويزيونی در مورد مسلمانان


متوقف شدن آگهی های يک برنامه تلويزيونی در مورد مسلمانان
متوقف شدن آگهی های يک برنامه تلويزيونی در مورد مسلمانان

در آمريکا بحث و جنجال ديگری در مورد اسلام درگرفته است. اين بار بواسطه يک برنامه تلويزيونی که زندگی واقعی آمريکاييان مسلمان را نشان می دهد.

در صحنه ای از سريال تلويزيونی «مسلمان کاملا آمريکايی» گفته می شود: اصلا از اين که در سالگرد حمله ۱۱ سپتامبر سفر کنم نگران نيستم. ولی از اين که در فرودگاه مردم به آدم نگاه می کنند، خوشم نمی آيد.

اين برنامه تلويزيونی زندگی پنج خانواده مسلمان را در يکی از بزرگترين جوامع عرب آمريکا در ديربورن، در ايالت ميشيگان، به نمايش می گذارد.

کانال تلويزيونی که اين سريال را به نمايش گذاشته می گويد اين برنامه به سوء تفاهم ها و اختلافات آنان می پردازد.

اما يک گروه مسيحی با انتقاد از اين برنامه، آن را تبليغاتی خوانده و می گويد اين برنامه با نشان دادن کسانی که زندگی عادی دارند، تلاش می کند نگرانی مردم از مسلمانان را از ميان ببرد.

بدنبال آن شرکت لوز، يکی از شرکت هايی که با آگهی های خود پخش اين برنامه را سرمايه گذاری می کرد، آگهی خود را متوقف کرد.

برخی از اين اقدام شرکت لوز انتقاد می کنند.

رشيده طليب می گويد: من خيلی مايوس شدم. اين کار ترويج تنفر است. کاری غيرآمريکايی است و ريشه در تعصب دارد.

دنيل کاکس مدير «انستيتوی پژوهشی مذهب در جامعه» می گويد برغم اين که برخورد آمريکاييان نسبت به مسلمانان در حال تغيير است، ولی هنوز يک احساس ناراحتی وجود دارد.

دنيل کاکس می گويد: ما در تحقيقاتمان دريافتيم آمريکاييان در برابر اين سئوال که آيا با ساختن مسجد يا مدرسه مسلمانان در محله شان موافقند و اينکه زنان مسلمان برقع بپوشند، اختلاف نظر دارند؟ واين ناراحتی در ميان برخی از گروه های مسيحی بيشتر از بقيه است.

شرکت ديگری نيز که در اين برنامه آگهی های تبليغاتی پخش می کرد تبليغ های خود را متوقف کرده است. ولی دليل آن را بد بودن برنامه ذکر کرده است.

XS
SM
MD
LG