لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۷

اکثریت مسلمانان آمریکایی از زندگی در آمریکا راضی هستند


اکثریت مسلمانان آمریکایی از زندگی در آمریکا راضی هستند
اکثریت مسلمانان آمریکایی از زندگی در آمریکا راضی هستند

بر اساس یک نظرسنجی تازه برخی از مسلمانان آمریکایی از کنترل و زیر نظر بودن شکایت دارند. اما اکثریت آنان از زندگی در آمریکا راضی هستند.

نظر سنجی، که توسط مرکز پژوهشی پیو انجام گرفت، نشان می دهد از هر ۱۰ آمریکایی مسلمان ۸ نفر از زندگی خود خشنود هستند و جوامعی را که در آنها زندگی می کنند مکان های مثبتی برای زندگی توصیف کرده اند.

اما ۵۲ درصد می گویند دولت، مسلمانان را برای شناسایی تروریستی مشخصا زیر نظر دارد و نزدیک به همین رقم می گویند آنان شخصا سال گذشته هدف آزار قرار گرفته اند. بیش از نیمی از کسانی که در نظرسنجی شرکت کرده اند می گویند از زمان حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ زندگی برای آنان دشوارتر شده است.

در این بررسی، هیچ افزایشی در حمایت از افراط گرایی اسلامی در میان مسلمانان آمریکایی نسبت به مطالعه گذشته سازمان پیو در سال ۲۰۰۷ به چشم نمی خورد. هشتاد و یک درصد پرسش شوندگان گفتند بمب گذاری های انتحاری و دیگر شکل های خشونت علیه غیر نظامیان هرگز قابل توجیه نیست.

با این حال، نزدیک به نیمی از مسلمانان آمریکاییان می گویند رهبران مذهبی آنان در آمریکا به اندازه کافی علیه تندروهای اسلامی سخن نگفته اند.

سازمان پیو تخمین می زند که ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار مسلمان در آمریکا زندگی می کنند که این تعداد، ۴۰۰ هزار نفر از چهار سال پیش بیشتر است.

XS
SM
MD
LG