لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۴۳

سلطان فقید پاپ مایکل جکسون، یک بار دیگر با بردن چهار جایزه موسیقی آمریکا رکورد تازه ای به جای می گذارد


مایکل جکسون، پس از مرگ نیز توانست با برنده شدن ۴ جایزه مختلف، رکورد تازه ای را در به دست آوردن جوایز موسیقی آمریکا از خود به جای بگذارد. هر چند جایزه محبوب ترین چهره موسیقی سال به «تیلورسویفت» خواننده ۱۹ ساله و نورسیده صحنه موسیقی «کانتری» Country Music یا موسیقی فولکلوریک آمریکا تعلق گرفت. این جایزه یکی از تنها جوایزاصلی مراسم اهدای جوایز American Music Awards یا (AMA) بود که به مایکل جکسون فقید تعلق نگرفت. جکسون تاکنون مجموعا ۵ نشان پیروزی جوایز موسیقی آمریکا را از آن خود ساخته است.

پیروزی های مایکل جکسون و تیلورسویفت در طول یک برنامه هنری مفصل با حضور هنرمندان سرشناس موسیقی آمریکا اعلام شد. برنامه ای که با یک قطعه موسیقی با تم شهوانی توسط «آدام لمبرت» Adam Lambert، خواننده ای که معروفیت خود را از شرکت در مسابقات تلویزیونی «آمریکن آیدل»American Idol به دست آورده است به پایان رسید.

چهار جایزه مایکل جکسون را برادر او«جرمین جکسون» دریافت کرد که به یاد برادر از دست رفته اش یک دستکش جواهرنشان سفید به دست کرده بود. جرمین دو بار هنگام دریافت این جوایز برای مایکل جکسون از «رحمت های الهی که خداوند براو و خانواده اش عرضه کرده است» سپاسگزاری کرد. او ضمن این سخنرانی کوتاه قبول جایزه، نام یک یک برادران و خواهران خود را تکرارکرد و گفت: «پیام عشق مایکل از همه جوایز دنیا مهم تراست».

جرمین جکسون گفت: «پیامی که مایکل از خود به جای گذاشته است برای همیشه زنده خواهد ماند. او در همه چیز فقط خوبی ها را می دید و همیشه آرزو داشت که همه مردم جهان بتوانند به خوبی و با شادی زندگی کنند. حرف اول مایکل عشق بود و بس.»

مایکل جکسون در جوایز شب گذشته (یکشنبه ۲۲نوامبر) جایزه محبوب ترین هنرمند مرد موسیقی پاپ/راک و موسیقی ریتم و بلوز را از آن خود ساخت. در همین دو رده بندی، آلبوم بهترین آهنگ های مایکل جکسون به نام Number Ones که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد توانست جایزه محبوب ترین آلبوم سال را از آن خود سازد.

برنده شدن چهار جایزه مختلف توسط مایکل جکسون از نقاط برجسته برنامه اهدای جوایز موسیقی آمریکا بود. هم چنین اجرای برنامه ای حیرت انگیز توسط «لیدی گاگا» و اهدای جایزه ویژه این جوایز به «ویتنی هوستون» خواننده برجسته ای که پس از چند سال کناره گیری اخیرا با یک آلبوم تازه دوباره وارد گود شده است.

سلطان فقید پاپ مایکل جکسون، یک بار دیگر با بردن چهار جایزه موسیقی آمریکا رکورد تازه ای به جای می گذارد
سلطان فقید پاپ مایکل جکسون، یک بار دیگر با بردن چهار جایزه موسیقی آمریکا رکورد تازه ای به جای می گذارد

«لیدی گاگا» با یک پوشش و کلاه فضایی غیرمتعارف و جلیقه ای که با چراغ های نئون تزئین شده بود وارد صحنه شد. او چند قطعه از برخی از ترانه های آلبوم تازه خود به نام «The fame Monster» را برای حاضران اجرا کرد. این آلبوم ازهفته آینده درسراسر دنیا به فروش خواهد رسید و انتظار می رود تبدیل به یکی ازپرفروش ترین آلبوم های تازه موسیقی پاپ شود. «لیدی گاگا» ضمن اجرای برنامه با میکروفنی که به دست داشت یک جعبه آینه را که در داخل آن پیانویی قرار گرفته بود شکست. پیانویی که به محض آن که «لیدی گاگا» پشت آن نشست عمدا شعله ورشد!

جوایز موسیقی آمریکا یا American Music Awards هر سال در۸ رده بندی مختلف به پرفروش ترین ستارگان دنیای موسیقی آمریکا اهدا می شود. با این حال تمرکز مراسم اهدای این جوایز بیش از هر چیز بر روی اجرای برنامه توسط این هنرمندان و ستارگان محبوب و سرشناس است. به همین جهت نیز این برنامه ها همواره سرشار از اجراهای ابتکاری و پیش بینی نشده توسط چهره های جوان و مطرح موسیقی امروز آمریکا می باشد.

سلطان فقید پاپ مایکل جکسون، یک بار دیگر با بردن چهار جایزه موسیقی آمریکا رکورد تازه ای به جای می گذارد
سلطان فقید پاپ مایکل جکسون، یک بار دیگر با بردن چهار جایزه موسیقی آمریکا رکورد تازه ای به جای می گذارد

گروه Black Eyed Pees به عنوان محبوب ترین گروه موسیقی پاپ موفق به دریافت جایزه شد. گروهی که با اجرای تازه ای از یکی از دو ترانه محبوب و پرطرفدار خود «I got a feeling » و «Boom boom Pow» جمعیت حاضر در محل اهدای جوایز را به شدت به هیجان آورد.

گروه رقاصان با لباس هایی که به شکل بلندگوی دستگاه پخش صدا ساخته شده بود، روی صحنه هنرمندان دیگری چون «فرگی»، «تابو» و «Wil.I.am» را همراهی می کردند. اجراهای پرشوری که در نهایت با نمونه ای از یکی از آثار گروه «نیروانا» به پایان رسید.

«ریحانا» خواننده و مدل زاده جزیره «باربدوس» یک بار دیگر با حضور خود بر روی صحنه اهدای جوایز «AMA» شور و شوقی درمیان تماشاگران ایجاد کرد. ریحانا، با موهای بلوند و لباس سراسری تنگ وچسبان درحالیکه که روی گردنش کلمه «Rated R» نام آلبوم تازه خود را خالکوبی کرده بود بر روی صحنه به اجرای برنامه پرداخت.

جانت جکسون، برنامه یکشنبه شب را با چند ترانه از محبوب ترین آثار خود گشود. این ترانه ها از تازه ترین آلبوم این خواننده که آن هم « Number Ones» نام دارد انتخاب شده بود. آلبومی که تا پیش از پایان امسال منتشر خواهد شد.

ازدیگر ستارگان موسیقی حاضر در مراسم AMA، آلیشیا کیز، شکیرا و گروه رقاصان همراهش، کلی کلارکسون، ستاره برنده جایزه «آمریکن آیدل» بود که آوازش با یک ارکستر مجلسی همراهی می شد و جنیفر لوپز که ضمن اجرای یک رقص پرتحرک لغزید و زمین خورد!

XS
SM
MD
LG