لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۲

وقتی ستارگان عالم هنر از مشکلات شان می گویند: ادل: افسردگی آزارم می دهد


آدل، خواننده بریتانیایی که همیشه لبخند به لب دارد.
آدل، خواننده بریتانیایی که همیشه لبخند به لب دارد.

افسردگی و اعتیاد به الکل و مواد مخدر در بین هنرمندان دنیای موسیقی و سینما خبر تازه ای نیست اما گاهی از چهره هایی خبر های اینچنین منتشر می شود که کمتر انتظار داریم بخصوص اگر آنها ستاره های موفق در عرصه موسیقی یا سینما باشند.

هرچند خیلی از هنرمندان گرفتار افسردگی یا اعتیاد نیستند اما برخی بخاطر فشار کاری یا روحی است یا محیطی که در آن هستند یا خلاقیتی که اغلب به افسردگی ربط داده شده، بیشتر مستعد به ابتلا به این مشکلات هستند.

در خیلی موارد، این افراد مشکلات خود را پنهان می کنند، از کسی کمک نمی خواهند و در خفا رنج می برند، تا جایی که گاهی برای مثال، همانند ایمی واین هاوس خواننده خوش صدای بریتانیایی که از مشکلات روحی و سوء مصرف مواد مخدر و الکل رنج می برد، قربانی می شوند.

ایمی واین هاوس، خواننده بریتانیایی
ایمی واین هاوس، خواننده بریتانیایی

ولی این روزها ستارگان عالم هنر بیشتر از همیشه در مورد این مسائل بی پرده صحبت می کنند.

جاستین بیبر
جاستین بیبر

جاستین بیبر در سال های گذشته چندین بار اعتراف کرد که از بیماری افسردگی رنج می برد و حتی سال گذشته در گفتگویی با مجله ان ام ای خودش را با ایمی واین هاوس مقایسه کرد که همیشه «احساس افسردگی و تنهایی می کنم.»

زین مالک، خواننده و عضو پیشین گروه بریتانیایی «وان دیرکشن»
زین مالک، خواننده و عضو پیشین گروه بریتانیایی «وان دیرکشن»

زین مالک، عضو پیشین گروه «وان دیرکشن» نیز اخیراً گفت که دچار بیماری اضطراب (دلهره) و افسردگی است. حتی اعتراف کرد که شاید از اختلال خوردن هم رنج می برد. او به آسوشیتدپرس گفت که «گاهی احساس خفگی می کردم و نمی توانستم نفس بکشم. از اضطراب فلج می شدم.»

زین گفت اکنون حالش بهتر است و اضطراب و افسردگی را تحت کنترل دارد، ولی جزئیات بیشتری را سهیم نشد.

ولی هنرمندی که خیلی ها تصور نمی کردند با افسردگی دست و پنجه نرم کرده باشد، ادل خواننده بریتانیایی است.

ادل که همیشه در حال خنده و شوخی است، چند روز پیش در مصاحبه ای با مجله «ونیتی فیر» (Vanity Fair) اعتراف کرد که پس از تولد پسرش از افسردگی پس از زایمان رنج می برد و وقتی جوان تر بود نیز به خاطر افکار تیره و تارش تحت درمان روانپزشک بود.

او گفت «جنبه تیره ای دارم. و خیلی مستعد افسردگی هستم. و از زمانی شروع شد که پدر بزرگم را از دست دادم. حدوداً ده ساله بودم. و با وجود اینکه افکار خودکشی در سرم نبود، ولی مرتب تحت درمان روانپزشک بودم.»

هرچند، آدل افزود بعد از تولد پسرش دیگر حس افسردگی نمی کند و افسردگی پس از زایمانش نیز برطرف شده است.

او افزود که پس از تولد پسرش سیگار را ترک کرده و قبلاً که در خوردن مشروب زیاده روی می کرد، اکنون هفته ای بیش از دو تا سه گیلاس آن هم تنها، شراب نمی نوشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG