لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۵

بابک دانشور در گفتگو با صدای آمریکا از اثر تلفیقی جدیدش با عنوان «جاده‌ها» می‌گوید


بابک دانشور نوازنده و آهنگساز موسیقی سنتی ایرانی، آهنگ و موزیک ویدیوی تلفیقی جدیدی منتشر کرد. این اثر که «جاده ها» نام دارد، قطعه ای است ساز محور که در بخش هایی با کلام همراه می شود.

بابک دانشور رویکردی احساسی در آفرینش این قطعه داشته است و از عود، گیتار بیس و سازهای کوبه ای بهره گرفته است. بهنام دانشور و پدرام حزیره دیگر نوازندگان این پروژه موسیقیایی هستند.

بابک دانشور که در لس آنجلس زندگی می کند، علاوه بر نوازندگی و آهنگسازی، اهل شعر و ادبیات نیز هست و کلام را با الهام از آثار «ناظم حکمت» شاعر نامدار ترک سروده است.

او در گفتگو با صدای آمریکا می گوید :«قصد داشتم این شعر که به صورت دکلمه اجرا می شود، بیانگر تجربیات شخصی باشد. از آنجا که مهمترین تجربیات زندگی من در سفرهایی بوده که به نقاط مختلف داشتم، به همین موضوع پرداختم و تجربیاتم از سفر به زمان ها و مکان های گوناگون را بیان کردم.»

جاده ها از طریق شبکه های اجتماعی بابک دانشور منتشر شده است. او این اثر را به اعضای خانواده، به ویژه خواهران و برادران خود، تقدیم کرده است که در تمامی مکاشفه ها، ماجراجویی ها، جاده ها و راه‌های رفته و نرفته همراه او بوده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG