لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

بعد از ۵ سال «فیل کالینز»، خواننده بریتانیایی به صحنه باز می گردد


فیل کالینز
فیل کالینز

«فیل کالینز» خواننده، نوازنده، آهنگساز، ترانه نویس و هنرمند بریتانیایی اعلام کرد پس از مدتی سکوت، بار دیگر به صحنه باز می گردد و مجموعه کنسرتهایی را در چند شهر اروپایی برگزار می کند. او از ده سال پیش کنسرتی نداشت و سال ۲۰۱۱ اعلام بازنشستگی کرده بود.

بر اساس برنامه اعلام شده، «فیل کالینز» در ماه ژوئن سال آینده پنج کنسرت بزرگ در تالار «آلبرت هال» لندن برگزار می کند و پس از آن در شهرهای پاریس در فرانسه و کلن در آلمان به روی صحنه خواهد رفت، گفته می شود امکان برگزاری کنسرت در سایر شهرهای اروپایی هم وجود دارد.

فیل کالینز
فیل کالینز

«فیل کالینز» پس از اعلام بازنشستگی خود، چهره ای خلوت گزین شد و فعالیتهای هنری اندکی داشت. او در این دوران فقط در برخی از برنامه های خیریه و انساندوستانه به هنرنمایی پرداخت ولی حضور جدی در عرصه موسیقی نداشت.

این هنرمند مشهور بریتانیایی سال گذشته گفت سرگرم تولید آهنگ های جدیدی است و بزودی آلبوم استودیویی دیگری را روانه بازار می کند.

هر چند که در ماههای اخیر شایعات زیادی درباره برگزاری کنسرت های «فیل کالینز» منتشر شده بود ولی خیلی از منتقدین هنری، امیدی به بازگشت دوباره او به صحنه نداشتند.

در این ویدئو فیل کالینز از بازگشتش و اینکه با پسرش کنسرت ایجاد می کند، می گوید

هنوز جزئیات بیشتری درباره این کنسرت ها منتشر نشده و مشخص نیست این برنامه شامل چه قطعاتی است، با این حال گفته می شود او مجموعه ای از آهنگ های قدیمی و آثار جدیدش را اجرا خواهد کرد.

فیل کالینز
فیل کالینز

«فیل کالینز» فعالیت های هنری خود را بعنوان نوازنده درام آغاز کرد و با گروه موسیقی «جنسیس» به شهرت رسید. او یکی از پرفروش ترین خواننده های تاریخ موسیقی راک است و طرفداران زیادی در جهان دارد.

«فیل کالینز» در حال حاضر ۶۵ ساله است و به دلیل آسیب دیدگی عصبهای دستانش قادر به نواختن درام نیست، به همین دلیل در کنسرت های جدید خود فقط خواننده خواهد بود.

البته او نگران این موضوع نیست چرا که فرزندش نیکولاس نوازنده چیره دستی است و در این کنسرت ها جای پدرش درام خواهد زد.هر چند که نیکولاس فقط پانزده سال دارد ولی به عقیده «فیل کالینز» هنرمند قابلی است و به خوبی جای او را پر خواهد کرد.

بلیط های کنسرت های «فیل کالینز» از اواخر ماه اکتبر برای فروش عرضه می شود.

فیل کالینز در مراسم رونمایی از کتاب
فیل کالینز در مراسم رونمایی از کتاب

در همین حال زندگی نامه او با عنوان «فیل کالینز، هنوز نمرده ام» همین هفته منتشر می شود، او در این کتاب مروری دارد بر سالها زندگی و فعالیت های هنری و به بیان خاطرات تلخ و شیرین خود در عرصه موسیقی می پردازد.

هفت جایزه گرمی، شش جایزه موسیقی بریتانیا، دو جایزه گلدن گلوب و یک جایزه اسکار تنها گوشه هایی از افتخارات این ستاره بزرگ است.

XS
SM
MD
LG