لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۰

مرگ دلخراش خواننده جوان کانادایی هنگام فیلمبرداری موزیک ویدئو


«جان جیمز مک‌موری» مشهور به «جان جیمز» خواننده جوان کانادایی در جریان فیلمبرداری موزیک ویدئوی جدیدش در شهر «ورنون» در بریتیش کلمبیا کشته شد. او هنگام مرگ ۳۴ سال داشت.

این هنرمند از ستاره های نوظهور رپ و هیپ هاپ است که به دلیل اشعار انتقادی و رویکرد جسورانه خود در موسیقی طرفداران زیادی داشت.

جان جیمز وقت و انرژی زیادی صرف تولید موزیک ویدئوهای خود می کرد و علاقه فراوانی به کلیپ های هیجان انگیز و حادثه ای داشت و در گذشته نیز چند بار مصدوم شده بود.

او که در یکی از صحنه های موزیک ویدئوی جدید خود روی بال هواپیما ایستاده و در حال خواندن بود؛ به دلیل تکان های هواپیما تعادل خود را از دست داد و سقوط کرد.

جان جیمز به دلیل ارتفاع کم هواپیما نتوانست از چتر نجات استفاده کند و پس از برخورد با زمین در دم جان سپرد.

مدیر برنامه های جان جیمز با ابراز تأسف از مرگ این خواننده جوان، او را انسانی شایسته و هنرمندی حرفه ای توصیف کرد که برای موسیقی و طرفدارانش ارزش قائل بود.

به گفته او جان جیمز ساعتها برای فیلمبرداری این صحنه تمرین کرده بود و با اطمینان کامل سوار بر بال هواپیما شد؛ ولی بیش از حد به سمت انتهای بال رفت، همین موضوع باعث بر هم خوردن تعادل هواپیمای موتوری و سقوط او شد.

جان جیمز در شهر کلگری در استان آلبرتای کانادا متولد شد. او افتخارات زیادی در ورزش اسکی داشت ولی پس از آسیب دیدگی شدید کمر و پاشنه پا به سمت هنر رفت و مدتی به عنوان بدلکار در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی بازی کرد.

او که ساکن لس آنجلس بود، نخستین آلبومش را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد و در حال ضبط آلبوم دوم و تولید موزیک ویدئوهای این مجموعه بود که درگذشت.

مرگ جان جان جیمز بازتاب زیادی در نشریات و سایت های هنری داشت و در ساعات گذشته بسیاری از طرفدارانش با انتشار پیام های تسلیت در شبکه های اجتماعی یاد و خاطره هنرمند محبوب خود را گرامی داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG