لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

«دولوریس اوریوردان» خواننده گروه راک «کرنبریز» در ۴۶ سالگی درگذشت


«دولورس اوریوردان» خواننده گروه موسیقی «کرنبریز» دوشنبه بصورت غیرمنتظره ای در شهر لندن درگذشت، این خواننده جوان ایرلندی هنگام مرگ ۴۶ سال داشت.

هنوز جزئیات بیشتری از این رویداد غم انگیز منتشر نشده و علت مرگ دولوریس اوریوردان مشخص نیست.

به گفته مقامات پلیس شهر لندن آنها پس از دریافت تقاضای کمک به هتل محل اقامت این خواننده در محله «پارک لین» رفتند ولی با پیکر بی جان او مواجه شدند، تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

مدیر هنری دولوریس اوریوردان با انتشار بیانیه ای رسمی خبر مرگ این خواننده مشهور را تأیید کرد، او ضمن ابراز همدردی با اعضای خانواده، دوستان و طرفداران، درگذشت این هنرمند را ضایعه بزرگی برای جهان موسیقی توصیف کرد.

دولوریس اوریوردان در شهر«لیمبریک» در ایرلند متولد شد و فعالیت های هنری خود را با نوازندگی و همسرایی در کلیسا آغاز کرد، او همراه با «نوئل»، «مایکل» و «فرگال» گروه راک «کرنبریز» را در اواخر دهه هشتاد میلادی تشکیل داد.

آثار این گروه در چهارچوب راک آلترناتیو قرار داشت و با اشعار عاشقانه و پراحساس در عرض مدت کوتاهی با استقبال زیادی از سوی هنردوستان مواجه شد، کرنبریز از گروههای موفق اروپایی راک است که در دهه نود میلادی به اوج شهرت رسید و بیش از چهل میلیون آلبوم فروخت.

این خواننده ایرلندی در سال ۲۰۰۳ از گروه جدا شد و دو آلبوم تکی منتشر کرد که چندان موفق نبود، او پس از شش سال دوباره به کرنبریز بازگشت و فعالیت های گروه از سر گرفته شد.

دورلوریس اوریوردان در سال های اخیر به دلیل مشکلات روحی و بیماری های مختلف از موسیقی دور بود و حضور کم رنگی در صحنه داشت.

با این حال او در اوایل سال ۲۰۱۷ اعلام کرد شرایط مناسبی دارد و همراه با اعضای گروه کرنبریز در کنسرت های کوچکی به روی صحنه رفت.

البته این تور اروپایی به دلیل بیماری دولوریس نیمه تمام ماند و سرانجام خوشی نداشت.

به گفته مدیر هنری این خواننده جوان او همراه با اعضای گروه برای ضبط چند آهنگ جدید به لندن سفر کرده بود و برنامه های مفصلی برای تولید آلبوم و پروژه های هنری دیگر داشت.

دولوریس اوریوردان یک بار ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG