لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

«کالوین هریس» اسکاتلندی دوباره پولسازترین «دی جی» جهان شد


«کالوین هریس» هنرمند مشهور اسکاتلندی برای پنجمین سال متوالی پردرآمدترین دی جی موسیقی جهان شد و به رکوردی تاریخی دست یافت.

در فهرست سالانه ای که از سوی نشریه فوربز منتشر شد، کالوین هریس در بخشی که به «سلاطین پولساز الکترونیک» مشهور است، تمامی رقبای خود را پست سر گذاشت و در صدر جدول قرار گرفت.

این هنرمند ۳۳ ساله یکی از موفق ترین دی جی های سالهای اخیر است و آثار متنوعی را در سبک های «الکترو هاوس»، «الکترو پاپ»، «دنس پاپ»، «نئو دیسکو» و «ایی دی ام» منتشر کرده است.

او خواننده، آهنگساز، ترانه نویس و تهیه کننده موسیقی نیز هست و با برخی از ستاره های بزرگ همکاری کرده است.

بر اساس گزارش مجله فوربز، کالوین هریس در یک سال گذشته ، بیش از ۴۸ میلیون دلار درآمد داشته که در این شاخه هنری رقم قابل توجهی محسوب می شود.

تورهای سراسری و کنسرت های بزرگ، بخش عمده درآمد کالوین هریس را تشکیل می دهد و او از محبوبیت زیادی در گوشه و کنار جهان برخوردار است.

البته کالوین هریس از طریق دریافت «رویالتی» یا بهره مالکانه و فروش آلبوم های خود نیز درآمد هنگفتی دارد و از هنرمندان موفق موسیقی جهان محسوب می شود.

پنجمین آلبوم استودیویی این هنرمند ماه ژوئن گذشته توسط کلمبیا رکوردز منتشر شد، این مجموعه شامل آثار متنوعی در سبک های «فانک»، «دیسکو» و «پست دیسکو» است.

او در این آلبوم با هنرمندانی چون «فرانک اوشین»، «فارل ویلیامز»، «آریانا گرانده»، «اسنوپ داگ»، «نیکی میناژ»، «کیتی پری» و «بیگ شان» همکاری دارد.

در فهرست سالانه مجله فوربز پس از کالوین هریس، دی جی های دیگری چون «تی استو»، «اسکیرلکس»، «دیپلو» و « دیوید گوئتا» قرار دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG