لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۰

رابرت مایلز آهنگساز «سرزمین رویایی» درگذشت


رابرت مایلز، دی جی و آهنگساز مشهور ایتالیایی پس از مبازه ای طولانی با سرطان در اسپانیا درگذشت، او هنگام مرگ چهل و هفت سال داشت.

رابرت مایلز از موفق ترین آهنگسازان موسیقی الکترونیک بود و آثار مطرح و پرفروشی را در سبک های «هاوس» و «ترنس» منتشر کرد.

او با آهنگ «کودکان » در سال ۲۰۰۵ به شهرت رسید، قطعه ای از آلبوم «سرزمین رویایی» که در چارت موسیقی بسیاری از کشورهای جهان اول شد و جوایز ارزنده ای را برای او به ارمغان آورد.

رابرت مایلز در سوم نوامبر ۱۹۶۹ در سوئیس و از پدر و مادری ایتالیایی متولد شد. او در نوجوانی نواختن پیانو را آغاز کرد و و از اواخر دهه هشتاد میلادی بصورت حرفه ای وارد عرصه موسیقی شد.

او ابتدا به عنوان دی جی در کلوب های ایتالیایی مشغل به کار شد و در عرض مدت کوتاهی به چهره ای شناخته شده در اروپا تبدیل شد.

رابرت مایلز در این دوران تمامی درآمدش را صرف ساخت و تجهیز استودیوی موسیقی مجهز خود کرد و علاقه زیادی به استفاده از فناوری و نرم افزارهای جدید داشت.

او پنج آلبوم منتشر کرد و در زمینه تولید موسیقی فیلم و پروژه های نامتعارف دیگر تجریبات ارزنده ای داشت.

رابرت مایلز در سال ۲۰۱۲ رادیوی «اوپن لب» را در ایبیزای اسپانیا راه اندازی کرد، این رادیوی اینترنتی، با هدف حمایت از آهنگسازان جوان و هنرمندان نوآور شکل گرفت و موسیقی الکترونیک پخش می کند.​

رابرت مایلز از چهره های محجوب و دوست داشتنی موسیقی بود، در ساعات گذشته بسیاری از خواننده ها، آهنگسازان و دی جی های مشهور در شبکه های اجتماعی از درگذشت او ابراز تأسف کرده اند.​

آهنگ کودکان از آلبوم «سرزمین رویایی»


XS
SM
MD
LG