لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۴

پرويز مشرف به پاکستان باز می گردد


Пау-Вау в Риме: грандиозный выход
Пау-Вау в Риме: грандиозный выход

پرويز مشرف که در خودتبعيدی به سر می برد می گويد برغم تهديدهای امنيتی عليه او و احتمال دستگير شدنش؛ تا پايان ماه ژانويه به پاکستان باز می گردد. رييس جمهوری پيشين پاکستان تصميم دارد حزب جديدی را که در کشور تشکيل داده، رهبری کند و در انتخابات آينده رياست جمهوری، شرکت نمايد.

پرويز مشرف گفت: من بين ٢۷ تا ۳٠ اين ماه به کراچی باز می گردم و به اميد خدا در مقابل شما می ايستم و صحبت می کنم.

آقای مشرف اين سخنان را از لندن توسط ويديو برای طرفداران خود در گردهمايی حزب نوپای «اتحاد سراسری مسلمان پاکستان» در کراچی، ايراد کرد. سخنانی که با استقبال شديد طرفدران او روبروشد.

بازگشت آقای مشرف می تواند به ناارامی های سياسی پاکستان بيافزايد.

دادستان های دولت پاکستان گفته اند قصد دارند در بازگشت رييس جمهوری پيشين، وی را به جرم کوتاهی در برقراری امنيت برای بی نظير بوتو، نخست وزير فقيد پاکستان، دستگير کنند. خانم بوتو در سال ٢٠٠۸ ترور شد.

آقای مشرف گفت: از اين که جانم را برای مردم پاکستان به خطر اندازم، هراسی ندارم. به من هشدار داده شده و مورد تهديد قرار گرفته ام اما من کسی نيستم که از تهديد بترسم يا عقب نشينی کنم.

پرويز مشرف تاکيد کرد طرفداران او و افسران بازنشسته ارتش که در گذشته برای او خدمت کرده اند، از وی محافظت خواهند کرد.

برخی تحليلگران سياسی نيز می گويند ارتش اجازه نخواهد داد آقای مشرف دستگير شود و اين موجب تنش بيشتری بين ارتش و دولت آصف علی زرداری، رييس جمهوری پاکستان، خواهد شد.

آقای مشرف گفت اصلاح اوضاع امنيتی کشور و بهبود روابط پاکستان و ايالات متحده که چندی است به سردی گراييده، از اولويت های او خواهد بود.

آقای مشرف در سال ۱۹۹۹ در کودتايی قدرت را در پاکستان به دست گرفت ولی در سال ٢٠٠۸ در حالی که محبوبيت خود را از دست داده بود، مجبور به استعفا شد و اکنون در تبعيد در لندن و دوبی، زندگی می کند.

پرويز مشرف اميد دارد بتواند در انتخابات رياست جمهوری سال ٢٠۱۳ پاکستان، نامزد شود.

XS
SM
MD
LG