لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۸

پرويز مشرف: امکان کنترل «لشگر طيبه» کم است


پرويز مشرف رييس جمهوری پيشين پاکستان می گويد افراط گرايی در پاکستان غيرقابل کنترل است . مشرف از توان دولت پاکستان به اين که بتواند حملات گروه های ستيزه گر در آن کشور را متوقف کند ابراز نااميدی کرده است.

رييس جمهوری پيشين پاکستان که در هند در تبعيد خودخواسته به سر می برد روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو امکان کنترل گروه اسلامگرای «لشگر طيبه» پاکستان را به دليل محبوبيت آن گروه کم توصيف کرد. هند اين گروه را مسئول حمله سال ٢٠٠۸ در بمبئی می خواند.

مشرف می گويد: آن ها محبوبيت بسياری دارند و در زمان زلزله پاکستان بيشترين کمک غيردولتی را به مردم ارائه دادند؛ در نتيجه برخورد با اين مشکل آسان نخواهد بود.

مقام های هند مدت هاست حمله در بمبئی را که ۱۶۶ کشته به جای گذارد ناشی از برنامه ريزی رهبر اين گروه «حافظ سعيد» می دانند. و ايالات متحده در ماه آوريل ده ميليون دلار جايزه برای اطلاعاتی که منجر به دستگيری او شود تعيين کرد.

آقای مشرف می گويد دولت پاکستان برای ايجاد اعتماد بين هند و پاکستان بايد حافظ سعيد را دستگير کند ولی رييس جمهوری پيشين پاکستان شرايط کشورش را تيره و با بدبينی توصيف کرد.

مشرف می افزايد: متاسفانه افراط گرايی و تروريسم در پاکستان کاملا غيرقابل کنترل است. يا محيط تغيير کرده يا دولت ضعيف شده است. اما قطعا شرايط در زمان حاضر بد است.

آقای مشرف پس از شکست متحدان خود در انتخابات پارلمانی سال ٢٠٠۸ و تهديد دولت ائتلافی جديد به محاکمه وی، استعفا داد و پاکستان را ترک کرد.
XS
SM
MD
LG