لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۰

اوباما در مراسم آغاز احداث موزه تاريخ و فرهنگ آمريکاييان آفريقايی تبار


اوباما در مراسم آغاز احداث موزه تاريخ و فرهنگ آمريکاييان آفريقايی تبار
اوباما در مراسم آغاز احداث موزه تاريخ و فرهنگ آمريکاييان آفريقايی تبار

بنای موزه تاريخ و فرهنگ آمريکاييان آفريقايی تبار طی مراسمی با حضور رييس جمهوری ايالات متحده در واشنگتن آغاز شد.

اين موزه که زندگی، هنر، تاريخ و فرهنگ سياهپوستان آمريکايی را به نمايش می گذارد در مرکز واشنگتن و در نزديکی ساير موزه ها و بناهای يادبود اين شهر، ساخته می شود.

بنای موزه تاريخ و فرهنگ آمريکاييان آفريقايی تبار پس از دهه ها برنامه ريزی آغاز شد. مراسمی که با حضور باراک اوباما، رييس جمهوری، ميشل اوباما، بانوی اول ايالات متحده، لورا بوش، همسر جورج بوش رييس جمهوری پيشين آمريکا، و ساير مقام های عاليرتبه، صورت گرفت.

رييس جمهوری آمريکا اين موزه را جواهری برای استفاده نسل آينده کشور توصيف کرد.

پرزيدنت اوباما گفت: اميدوارم هنگامی که نسل های آينده اين سرودهای درد، تقلا، فداکاری و پيشرفت را بشنوند خود را جدا از تاريخ ملت آمريکا، تصور نکنند. می خواهم آن را بخش مهمی از تاريخ مشترکمان بدانند. اين که خود را جزيی از ديگری بيابيم.

جان لوييس، عضومجلس نمايندگان و رهبر پيشين آزادی های مدنی که سالها تلاش کرد تا پروژه بنای اين موزه را به تصويب کنگره برساند، می گويد: ما بايد قدمت اين همکاری را به طور کامل بازگو کنيم. تاريخ ۴٠٠ سال همکاری و همراهی آمريکاييان آفريقايی تبار در زندگی اين ملت: از بردگی تا زمان حال.

بنای اين موزه که تمرکز بر زندگی و فرهنگ سياهپوستان آمريکايی دارد ۵٠٠ ميليون دلار هزينه خواهد داشت و ساختمان آن در اواخر سال ۲٠۱۵ به پايان می رسد.

مسئولان موزه تاکنون ۲٠ هزار قطعه را که ارزش تاريخی دارد از سراسر کشور جمع آوری کرده اند و در حالی که موزه تمامی زندگی و تجربيات آمريکاييان آفريقايی تبار را به نمايش می گذارد اما تمرکز آن بر تاريخ بردگی سياهپوستان در اين کشور است - بخش دردناکی از تاريخ آمريکا.

مسئولان موزه می گويند اين موزه زندگی و تجربه آمريکاييان آفريقايی تبار را به نسل های آينده خواهد آموخت.

XS
SM
MD
LG