لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۰

درگذشت ناگهانی بریتنی مورفی بازیگر جوان هالیوود


درگذشت ناگهانی بریتنی مورفی بازیگر جوان هالیوود

بریتنی مورفی بازیگر ۳۲ ساله فیلم های معروفی چون « ۸ مایل» و «شهر گناه» پس از آنکه صبح روز یکشنبه در حمام خانه مسکونی خود در«هالیوود هیلز» به حال اغما فرو رفت، دربیمارستان سیدارساینای در شهر لس آنجلس درگذشت. سیمو مانجاکا، همسر فیلمنامه نویس انگلیسی بریتنی مورفی ساعت ۸ صبح یکشنبه به وقت لس آنجلس به شماره امداد ۹۱۱ تلفن زد تا تقاضای کمک کند.

به شهادت یکی از همسایگان مورفی و مانجاکا، گروه امداد مدتی کوشیدند تا جان بریتنی مورفی را در محل واقعه نجات دهند اما در نهایت این بازیگردر ساعت ۱۰ صبح همان روز پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

بنا برگفته اعضای خانواده و دوستان نزدیک بریتنی مورفی، دو سه روز پیش از مرگ علائم بیماری «آنفلوآنزا» در این ستاره دیده شده است.

در نخستین گزارش های رسیده از سوی مقامات پزشکی قانونی شهر لس آنجلس، مرگ بریتنی مورفی «طبیعی» خوانده شده است اما یافتن علت دقیق مرگ او نیازمند آزمایش های دقیق و کالبد شکافی است که می تواند چندین هفته به طول انجامد. بنا بر گفته «اد وینتر»، معاون پزشکی قانونی شهر لس آنجلس، پلیس و مقامات پزشکی قانونی درحال حاضر مشغول انجام تحقیقات در ارتباط با تاریخچه سلامت و داروهایی که او اخیرا مصرف کرده است می باشند.

بریتنی مورفی در نوامبر ۱۹۷۷ در آتلانتا به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در نیوجرسی گذراند. پدر مورفی به علت ارتباط با گنگ های قاچاق مواد مخدر سال ها در زندان بود و مادر مورفی که تاثیر زیادی بر روی زندگی حرفه ای این ستاره و موفقیت او درعالم سینما داشته است با توجه به علاقه ای که دخترش به بازی در فیلم داشت، خانه و زندگی خود را در نیوجرسی به حراج گذاشت و با بریتنی به لس آنجلس نقل مکان کرد. زندگی حرفه ای مورفی با ایفای نقش های کوچک در فیلم و تلویزیون آغاز شد.

بریتنی مورفی از ۱۸ سالگی توانست در فیلم هایی چون «کلولس»Clueless و «۸
مایل» زندگینامه ابرستاره موسیقی رپ «امینم» شرکت کند و پس از آن با فیلم «پاهای شاد» Happy Feet و «سلطان جهنم» به معروفیت رسید.

XS
SM
MD
LG