لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۲۲

همه جزئیات تیراندازی مونیخ؛ نوجوان ايرانی- آلمانی متولد مونیخ ۹ نفر را به ضرب گلوله کشت

پلیس آلمان اعلام کرد که مهاجم و تیراندازی شهر مونیخ یک جوان ۱۸ ساله ایرانی - آلمانی است با این حال پلیس گفت انگیز اقدام او "نامشخص" است. مقام های رسمی مونیخ تایید کرده اند تعداد کشته ها به ۹ نفر رسید و ۱۶ نفر در این تیراندازی زخمی شده اند.

  • عصر جمعه در يک مرکز خريد در شهر مونيخ آلمان یک نوجوان ۱۸ ساله در رستوران مک دونالد در مرکز خرید الیمپیا به سوی مردم تیراندازی کرد.
  • پلیس تایید کرد که ۹ نفر کشته و بیش از ۱۰ نفر مجروح شده اند که حال سه نفرشان وخیم است.
  • فرد مهاجم سلاح دستی نیمه خودکار گلاک با کالیبر ۹ میلی‌متر و ۳۰۰ فشنگ داشته است
  • اعلام شد عامل تیراندازی یک جوان ایرانی آلمانی به نام علی دیوید سنبلی است.
  • پلیس می گوید انگیزه او شخصی بوده و به شکل مستقل دست به این حمله زده است.
  • بنا به اعلام پلیس، ارتباطی بین مهاجم و گروه داعش دیده نمی شود.

هفت نفر از ۹ قربانی حمله به رستوران مونیخ مهاجران نوجوان بودند. سه نفر اهل کوسوو، سه نفر از ترکیه و یک نفر از یونان. شخص مهاجم ۱۸ ساله و ایرانی-آلمانی متولد آلمان بود.

کارشناسان پلیس می گویند مهاجم ایرانی-آلمانی به رستوران مونیخ پیرو آندرس بریویک بود، همان کسی که پنج سال پیش با تفنگ به دانش آموزان حمله کرد و ۷۷ نفر را در نروژ به کشتن داد. دیروز جمعه مراسم یادبود قربانیان این حمله برگزار شد. اینجا بخوانید

عامل تیراندازی مونیخ در این شهر به نام "دیوید سنبلی" شناخته می شد. پلیس می گوید او به افسردگی مبتلا بود و آندرس بریویک، مهاجمی که پنج سال پیش در نروژ دست به کشتار دانش آموزان زد، الهام بخش او بوده است. گزارش نیلوفر پورابراهیم:

پلیس آلمان می گوید علی سنبلی، مهاجم ۱۸ ساله به رستوران در مونیخ، به تیراندازی و کشتار علاقه داشت. ماموران تحقیق پلیس شب گذشته منزل او را بازرسی کردند و تعداد زیادی کتاب درباره کشتار جمعی در اتاق او پیدا کردند. از جمله یک کتاب به نام: "توحش ذهنی: چرا دانش آموزان می کشند"

پلیس آلمان هویت فرد مهاجم به مرکز خرید مونیخ در عصر جمعه را علی سنبلی معرفی کرده است. به گفته پلیس او جوانی ایرانی-آلمانی و ۱۸ ساله است. این تیراندازی ۹ کشته برجای گذاشته است.

دادستان کل مونیخ اعلام کرده است تیراندازی به صورت فردی و بدون انگیزه های سیاسی صورت گرفته است.

بنا به اعلام پلیس، هیچ ارتباطی بین مهاجم و گروه داعش پیدا نشده است.

پلیس شهر مونیخ در آلمان از مردم خواسته هر ویدئو، عکس یا صدایی که از تیراندازی روز جمعه در این شهر دارند برای آنها ارسال کنند.

همه آنچه درباره مهاجم ایرانی تبار مونیخ می دانیم:

بنابر اطلاعات تایید شده پلیس مونیخ، مهاجم یک جوان ایرانی- آلمانی بوده که دو سال اخیر در مونیخ زندگی میکرده است. او ۱۸ ساله بود.

رئیس پلیس مونیخ گفت او ۹ نفر را کشت و ۱۶ نفر را زخمی کرد.

انگیزه اقدام او هنوز از سوی پلیس ناشناخته است. پلیس به دنبال خانواده او برای اطلاعات بیشتر است. هنوز اطلاعاتی از بررسی خانه و وسایل این تیرانداز توسط پلیس منتشر نشده است.

این تیرانداز بعد از کشتن مردم، خود را کشته است. پلیس می گوید او هیچ سوء سابقه ای نداشته است.

جنازه او در یک و نیم کیلومتری محل حادثه پیدا شد.

یک ویدئو این تیرانداز را بالای ساختمانی نشان می دهد که داد می زند من آلمانی هستم. من اینجا به دنیا آمدم.

واضح ترین فیلم از تیراندازی مهاجم ایرانی-آلمانی در مونیخ آلمان

بارگذاری بیشتر

مشاهده نظرات (۲۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG