لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۴

رئیس دفتر کاخ سفید: دموکرات‌ها هرگز اظهارنامه‌های مالیاتی پرزیدنت ترامپ را نخواهند دید


میک کالوینی، رئیس دفتر کاخ سفید، گفت دموکرات‌ها «هرگز» اظهارنامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را نخواهند دید.

به گزارش آسوشیتدپرس، مالوینی در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز، دموکرات‌ها را متهم به «سیاسی‌کاری» برای «جلب توجه» متهم کرد و گفت انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی رئیس جمهوری آمریکا «هرگز رخ نخواهد داد و دموکرات‌ها هم این مسئله را می‌دانند.»

پیشتر ریچارد نیل رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا از آی.آر.اس، آژانس مالیات آمریکا، درخواست کرد فرم‌های مالیاتی شش سال گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را در اختیار این کمیته بگذارد.

نیل در نامه خود خواستار دریافت این اطلاعات در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ شده و به اداره مالیات آمریکا تا ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین) برای ارائه این مدارک وقت داده بود.

رئیس دفتر کاخ سفید گفت که براساس قانون، نمایندگان می‌توانند در مواردی درخواست مشاهده اظهارنامه مالیاتی افراد را داشته باشند، اما به گفته او «سیاسی‌کاری» از جمله این دلایل نیست.

دونالد ترامپ در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ از انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی‌اش خودداری کرده بود. او گفته بود به دلیل آن‌که اداره مالیات مشغول بررسی است، این برگه‌ها را منتشر نکرده است. پرزیدنت ترامپ روز جمعه و هم‌زمان با حضور در مرز مکزیک و آمریکا هم این مسئله را تکرار کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک نشست مطبوعاتی هم گفته بود این برگه‌ها پیچیده‌تر از آن هستند که مردم معمولی بتوانند متوجه آن شوند.

با این حال مسئولان اداره مالیات گفته‌اند شهروندانی که برگه‌های مالیاتی آن در دست بررسی است، می‌توانند آن‌ها را منتشر کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG