لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

دموکرات‌ها به دنبال انتشار علنی و عمومی گزارش مولر هستند


آدام شیف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، گفته است که اگر گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه بررسی دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، به شکل علنی منتشر نشود، او از راه‌های مختلف تلاش خواهد کرد این گزارش به شکل علنی منتشر شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، شیف گفته است که از هر راه ممکن، از جمله احضار مولر به مجلس نمایندگان یا شکایت از دولت ترامپ، برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کند.

او اضافه کرده است که کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان عملکرد ویلیام بار، دادستان کل جدید آمریکا، را درباره این پرونده زیر نظر خواهد داشت تا ببیند آیا او قصدی برای پنهان کردن بخش‌هایی از این گزارش دارد یا خیر.


شیف پیشتر هم در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود چیزی کمتر از انتشار متن کامل گزارش مولر، رضایت دموکرات‌ها را جلب نخواهد کرد.

گرچه هنوز زمان دقیقی برای انتشار گزارش رابرت مولر اعلام نشده، اما انتظار می‌رود که این گزارش به زودی به وزارت دادگستری ارائه شود.
بنا بر مقررات وزارت دادگستری، رابرت مولر موظف است گزارش محرمانه‌ای را به وزیر دادگستری بدهد که دلایل تصمیم‌گیری در مورد پیگرد افراد یا چشم‌پوشی از آن را توضیح می‌دهد.

ویلیام بار ماه گذشته در جلسه بررسی تائید صلاحیت اش در سنا، تصریح کرده بود که نهایتا این او و نه مولر است که تصمیم می‌گیرد چه بخش‌هایی از گزارش در دسترس عموم قرار بگیرد.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG