لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

گزارش مولر لحظه محاسبه برای سیاست آمریکا است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - تحقیقات رابرت مولر، طی حدود دو سال گذشته، برای بسیاری از دموکرات ها، بهترین و آخرین بخت پایین کشیدن پرزیدنت دونالد ترامپ از قدرت پیش از انتخابات بعدی بوده است.

رهبران دموکرات در کنگره در هفته های اخیر کوشیده اند لیبرال های بی تاب در سراسر ایالات متحده را مجاب کنند که تحقیقات مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نه تنها پایان پرسشگری ها نیست بلکه آغاز آن است. دموکرات ها در کنگره تحقیقات پارلمانی گسترده ای در باره کاخ سفید و قراردادهای تجاری پرزیدنت ترامپ در دستور کار قرار داده اند، تهدید کرده اند مولر را برای ادای شهادت در کنگره فرا بخوانند و عهده کرده اند جلسات رسیدگی مهمی برگزار کنند.

روشن نیست که آیا این کارها برای جلب رضایت رای دهندگان حزب دموکرات که دو سال در انتظار گزارشی جنجالی از سوی رابرت مولر بوده اند، کافی است یا نه. فعالان لیبرال از پیش تظاهرات سراسری را برای اعمال فشار بر دولت به منظور انتشار گزارش کامل مولر برنامه ریزی کرده اند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که بیشتر رای دهندگان نگاهی غیرقابل تغییر در باره ترامپ دارند و فارغ از محتوای گزارش مولر نظرشان عوض نخواهد شد. پرسش اساسی این است که دو سوی این رقابت سیاسی چگونه از گزارش مولر برای تهییج رای دهندگان در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا استفاده خواهند کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG