لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

افرادی از «دولت و کنگره» با مایکل فلین درباره همکاری با رابرت مولر تماس گرفته بودند


مایکل فلین مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید، به رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفته بود افرادی از دولت دونالد ترامپ و اعضای کنگره در پی آن بودند که شهادت او پیرامون تحقیقات درباره دخالت روسیه را تحت تاثیر قرار دهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، فلین یک پیغام صوتی از چنین تلاش‌هایی را هم به بازپرس ویژه تحویل داده است.

براساس اسناد دادگاه که روز پنج‌شنبه در اختیار عموم قرار گرفت، قاضی دادگاه دستور داده است بخش‌های مربوط به فلین در گزارش رابرت مولر تا انتهای ماه جاری بدون حذف و سیاه شدن منتشر شود.

بازپرس‌های پرونده مشخصات افرادی که با فلین تماس گرفته‌اند یا متن دقیق مکالمه‌های آن‌ها را منتشر نکرده‌اند.

براساس اسناد، فلین یا تیم وکلای او «تماس‌های متعددی از افراد مرتبط با دولت یا کنگره داشتند که می‌توانست روی تصمیم او برای همکاری یا میزان آن تاثیر بگذارد.»

براساس گزارش رابرت مولر، پس از آغاز همکاری‌های فلین با تیم رابرت مولر، یکی از وکلای دونالد ترامپ که هویت او مشخص نیست، پیغامی برای وکلای مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید گذاشته است. در این پیغام گفته شده رئیس جمهوری آمریکا همچنان به فلین علاقه‌مند است و از او خواسته شده بود اگر اطلاعاتی دارد که می‌تواند منجر به لطمه خوردن به پرزیدنت ترامپ شود، به آن‌ها اطلاع دهد.

مایکل فلین از مشاوران انتخاباتی دونالد ترامپ بود و در مجمع ملی حزب جمهوریخواه از او حمایت کرد. او با روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد. اما کمتر از یک ماه بعد به دلیل ارائه اطلاعات غلط به معاون رئیس جمهوری کناره گیری کرد.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG