لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۰

رقابت داغ اسکار امسال؛ فیلم‌هایی که احتمال بردن جایزه «اسکار بهترین فیلم» آنها زیاد است


ستارگان هالیوود، یکشنبه ۲۰ بهمن، در مراسم اسکار، از بزرگترین و مهم‌ترین رویدادهای اهدای جوایز فیلم، قدم به روی فرش قرمز می گذارند.

مجموع نه فیلم برای جایزه اسکار بهترین فیلم، یکی از جوایزی که همه آرزوی بردن آن را دارند، با هم رقابت می کنند.

برخی از افراد داخلی صنعت می گویند فیلم «۱۹۱۷» که در مورد جنگ جهانی اول است، و در چند هفته گذشته نیز جوایز متعددی دریافت کرده، احتمال زیادی برای پیروزی دارد.

هر چند، نامزدهای قوی دیگری از جمله فیلم «انگل» محصولی از کره جنوبی، و فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» از کوئنتین تارانتینو برای این جایزه هستند.

در این دسته همینطور فیلم «جوکر» که در ۱۱ بخش نامزد جایزه اسکار شده به چشم می خورد.

فیلم «مرد ایرلندی» از مارتین اسکورسیزی هرچند در دیگر رقابت‌های سینمایی موفق به دریافت جوایز برتر بازیگری و کارگردانی نشده است، ولی با نامزدی در ۱۰ بخش، از جمله بهترین فیلم، امید زیادی به کسب جایزه دارد.

احتمال زیادی می رود که فیلم «انگل» محصول کره جنوبی در بخش فیلم‌ خارجی، برنده شود. اگر این فیلم بتواند هر دو جایزه در بخش فیلم خارجی و بهترین فیلم را دریافت کند، تاریخ‌ساز خواهد شد.

نود و دومین دوره مراسم اعطای جوایز اسکار شامگاه نهم فوریه برگزار خواهد شد. این مراسم از شبکه «ای‌بی‌سی» در ۲۲۵ کشور دنیا پخش زنده می شود.

در این مراسم التون جان، ایندینا منزل، رندی نیومن، کریسی متز، و اریوو اجرای زنده خواهند داشت که همه در بخش «بهترین ترانه اصلی» با یکدیگر رقابت می کنند.

بیلی آیلیش، برنده پنج جایزه گرمی و خواننده فیلم جدید «جیمز باند»، نیز در این مراسم هنرنمایی خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG