لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۵

فیلم «شبکه اجتماعی» برای دومین هفته پیاپی رکورد فروش گیشه را شکست


فیلم «شبکه اجتماعی» برای دومین هفته پیاپی رکورد فروش گیشه را شکست
فیلم «شبکه اجتماعی» برای دومین هفته پیاپی رکورد فروش گیشه را شکست

فیلم سینمایی «شبکه اجتماعی»The Social Network ماجرای پیدایش «فیسبوک» وپایه گزاران آن برای دومین هفته پیاپی توانست رکورد فروش گیشه فیلم های تازه را در آمریکا و کانادا شکسته و درصدر فهرست پرفروش ترین فیلم ها قرار بگیرد.

بنا برگزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، سه فیلم تازه اکران شده «زندگی که می شناسیم»، «سکریت ریت» و فیلم وحشت آور«روحم تسخیر می شود» نتوانستند در اولین دو روز نمایش خود با فیلم پرطرفدار «شبکه اجتماعی» رقابت کنند.

فیلم کمدی«زندگی که می شناسیم» با شرکت «کاترین هگل» و «جاش دومل» که در بیش از سه هزار سینما در آمریکا و کانادا توانست در حدود ١٤ میلیون دلار فروش داشته باشد در مقام دوم و «سکریتریت» که یک درام ورزشی محسوب می شود با ١٢ میلیون دلار فروش در مقام سوم فیلم های پرفروش آخرهفته گذشته در آمریکای شمالی قرار گرفتند.

فیلم وحشت آور «روحم تسخیر می شود» با کارگردانی و فیلمنامه ای از«وس کرین» کارگردان برجسته سینمای وحشت هم با فروش ٦میلیون دلار به مقام پنجم فهرست فیلم های پرفروش این هفته رسید.

فیلم «شبکه اجتماعی» به کارگردانی «دیوید فینچر» تنها در دو روز آخر هفته گذشته از جمعه تا یکشنبه توانسته است به یک فروش ١٥ میلیون دلاری دست یابد و در نتیجه در صدر جدول فیلم های پرفروش قرار گیرد. این فیلم به شدت مورد استقبال تماشاگران وهم چنین منتقدین سینمایی قرار گرفته است و میزان فروش آن تنها ٣٠ درصد کمتر از اولین هفته نمایش آن بوده است. فروش کل این فیلم در طول دو هفته گذشته در آمریکای شمال به مبلغی بالای ٤٦ میلیون دلار رسیده است.

فیلم رومانتیک کمدی «زندگی که می شناسیم» ازمحصولات استودیوی «برادران وارنر» داستان یک زن و مرد جوان و مجرد است که با مرگ زوجی از دوستان مشترک خود در یک تصادف مجبور به زندگی باهم و نگهداری از دختر کوچک آن ها می شوند. فروش متوسط این فیلم در هرسینما برابر با ٤٦٠٠ دلار بوده است.

فیلم «سکریتریت» با شرکت دایان لین و جان ملکوویچ هم که داستان یک اسب مسابقه برنده جایزه به همین نام است و بر مبنای یک داستان واقعی ساخته شده است فروشی در حدود ٤٠٠٠ دلار درهرسینما داشته است.

فیلم «روحم تسخیر می شود» با فروش متوسط ٢٦٩٠ دلار در هر سینما با شرکت جان ماگارو و «دنزل ویتکر» درباره یک قاتل زنجیره ای ساخته شده است که ظاهرا مرده است اما پس از مدتی به شهر زادگاه خود بازمی گردد تا هفت کودک را که در روز مرگ او به دنیا آمده اند به قتل برساند. سازنده این فیلم وحشت آور «وس کرین» است که پیش از این ها فیلم های «فریاد» و سری فیلم های پرطرفدار و وحشت آور«کابوس در الم استریت» را ساخته است.

انیمیشن سه‌بعدی «اسطوره نگهبانان: جغدهای گاهول» به کارگردانی« زک اسنایدر» که هفته پیش مقام دوم جدول فیلم های پرفروش هفته را داشت، این هفته با هفت میلیون دلار فروش در٣٢٢٥ سینما به رده چهارم رفت.

فیلم درام جنایی «شهر» ساخته بن افلک بازیگر وکارگردان سینمای هالیوود در با ٦ میلیون دلار در رده ششم فیلم های پرفروش آخر هفته گذشته قرار گرفت. «وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد» به کارگردانی الیور استون با ٤ میلیون دلار فروش به مقام هفتم فهرست فیلم های پرفروش آخر هفته گذشته رسید.

فیلم کمدی دبیرستانی «نمره آسان» و فیلم وحشت آور «مورد ٣٩» با بازی ستاره برنده اسکار «رنه زلویگر» به ترتیب در رده های هشتم و نهم فیلم های پرفروش هفته قرار گرفتند. فیلم کمدی روماتیک «درباره تو» از محصولات استودیوی دیسنی با ٢ میلیون دلار فروش در رده دهم قرار گرفت.

دربازار بین المللی، فیلم درام و رومانیتک «بخور، عبادت کن، عشق بورز»Eat, Pray, Love با شرکت جولیا رابرتز پس از دو ماه که از آغاز اولین نمایش آن می گذرد توانست در صدر فیلم های پرفروش جهان قرار بگیرد. فروش کل این فیلم در سطح جهان تا امروز ٦٤ میلیون دلار بوده است.

XS
SM
MD
LG