لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۳

ریچارد اندرسون بازیگر مجموعه «مرد شش میلیون دلاری» درگذشت


ریچارد اندروسون در کنار ماکتی از کاراکتر خودش
ریچارد اندروسون در کنار ماکتی از کاراکتر خودش

ریچارد اندرسون که در دو فیلم «مرد شش میلیون دلاری» و «زن بیونیک» از مجموعه های تلویزیونی علمی–تخیلی آمریکایی را بازی کرد، پس از پنجاه سال بازی در سینما و تلویزیون در ۹۱ سالگی درگذشت.

خانواده او می گویند به مرگ طبیعی در گذشت و قرار است یک مراسم خصوصی خاکسپاری برای او برگزار شود.

اندرسون که قدی بلند (۱۹۰ سانتی متر) داشت اغلب در فیلم ها نقش مردان مقتدر یا سیاستمداران، مقامات دولتی و ماًموران پلیس یا نقش کابوها و جنایتکاران را بر عهده می گرفت.

اندرسون در نقش اسکار گلدمن در مجموعه «مرد شش میلیون دلاری» بازی کرد. سریالی که درباره قدرت فوق بشری یک مرد بازگشته از فضا بود، که در سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۶ خورشیدی، با دوبلهٔ فارسی از تلویزیون ملی ایران پخش شد.

ریچارد اندرسون (راست) در کنار لی میجر، بازیگر نقش اصلی مجموعه مرد شش میلیون دلاری
ریچارد اندرسون (راست) در کنار لی میجر، بازیگر نقش اصلی مجموعه مرد شش میلیون دلاری

اندرسون به عنوان بازیگر میهمان نیز در بسیاری از فیلم ها و سریال های تلویزیونی که بعضی از آنها هنوز پخش می شود، همچون «دره بزرگ» ، «آیرونساید»، «از مرگ نوشت» و «دایناستی» شرکت داشت.

اندرسون در سریال طولانی «پری میسون» و «فراری» که در زمان خود پر بیننده ترین سریال تاریخ تلویزیون بود و همچنین «مرد شش میلیون دلاری» بازی کرد.

«ریچارد اندرسون» در سال ۱۹۲۶ در« نیوجرسی » به دنیا آمده بود. مدتها به صورت بازیگر قراردادی در فیلم های استودیوهای مختلف بازی کرد و سپس به تلویزیون پیوست. بعدها گفت: «آن وقت ها بیشتر تماشاگران ، مشتری تلویزیون بودند تا سینما. و به نظر من هنوز هم هستند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG