لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۹

گفتگو با نوید نگهبان بازیگر ایرانی فیلم علاءالدین؛ پرفروش ترین فیلم هفته آمریکا


نسخه جدید علاءالدین ساخته شرکت دیزنی بیش از ۱۱۲ میلیون دلار در گیشه فروخت و پرفروش ترین فیلم هفته در آمریکا شد.

این اثر به کارگردانی گای ریچی با الهام از داستان های هزار و یک شب ساخته شده و در آن گروهی از بازیگران مطرح سینمای جهان حضور دارند؛ چهره هایی چون ویل اسمیت، منا مسعود، نائومی اسکات ، مروان کنزاری و نوید نگهبان هنرمند ایرانی ساکن لس آنجلس که بازیگر نقش سلطان است.

او یکی از بازیگران موفق ایرانی در هالیوود محسوب می شود و در سالهای اخیر در فیلم های سینمایی و سریال های موفقی به هنرنمایی پرداخته است.

نوید نگهبان در گفتگو با صدای آمریکا، همکاری با شرکت دیزنی و سایر اعضای گروه را افتخار بزرگی می داند و بازی در چنین فیلم هیجان انگیز و پرخرجی را تجربه دلنشینی توصیف می کند.

نوید نگهبان اکثرا در آثار حادثه ای یا دراماتیک بازی کرده و این نخستین تجربه او در یک فیلم افسانه ای یا تخیلی است. این هنرمند ایرانی، پردازش شخصیت سلطان را به مراتب دشوارتر از سایر نقش های خود می داند چرا که باید یک کاراکتر غیرواقعی را روی پرده سینما زنده می کرد.

نوید نگهبان علی رغم علاقه زیادی که به انیمیشن علاءالدین دارد که در سال ۱۹۹۲ ساخته شد، رویکرد متفاوتی در بازی نقش سلطان داشت و برداشت شخصی خود از این کاراکتر را ارائه داد.

یکی از چالش های اصلی دیزنی برای تولید علاءالدین، گزینش بازیگران بود چرا که در سالهای اخیر استفاده استودیوهای بزرگ هالیوود از هنرمندان مشهور سفیدپوست برای شخصیت های خارجی، با انتقادهای زیادی همراه شده است.

نوید نگهبان با اشاره این موضوع می گوید، گای ریچی و سایر تهیه کنندگان ، با دقت و وسواس زیادی بازیگران را برگزیدند و توجه خاصی به داستان فیلم و سایر جزئیات داشتند تا از هرگونه سوتفاهم، توهین یا بی احترامی به مردمان خاورمیانه وکشورهای آن منطقه جلوگیری شود.

نوید نگهبان یکی از مهمترین دلایل خود برای حضور در این اثر را پیام مثبت فیلم و تاکید سازندگان بر اهمیت تنوع قومی و نژادی در این پروژه سینمایی می داند.

علاوه بر نوید نگهبان، نسیم پدرام هنرمند جوان ایرانی تبار نیز یکی از بازیگران فیلم علاالدین است.

اکران موفقیت آمیز فیلم علاوه بر آمریکا در سایر کشورهای جهان ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG