لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۴

اپوزيسيون ايران خواستار رفراندوم در مورد احمدی نژاد شد


اپوزيسيون ايران خواستار رفراندوم در مورد احمدی نژاد شد
اپوزيسيون ايران خواستار رفراندوم در مورد احمدی نژاد شد

ميرحسين موسوی، رهبر اپوزيسيون ايران، انجام يک همه پرسی را در مورد آنچه که وی سياست های «ويرانگر» محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، توصيف کرد، خواستار شده است.

پيام روز سه شنبه آقای موسوی که در وبسايت او به نام کلمه منتشر شده است آقای احمدی نژاد را به دليل منزوی کردن ايران در جهان و نيز آسيب رسانی به اقتصاد ايران از طريق «ماجراجويی و ديکتاتوری،» مورد اتهام قرار داده است.

آقای موسوی از اصلاح طلبان سرشناس ايران است که در انتخابات پرسش برانگيز سال ۱۳۸۸ در برابر آقای احمدی نژاد، برای کسب مقام رياست جمهوری ايران، تلاش ميکرد. محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری محافظه کار، در انتخابات سال گذشته، در سمت خود، ابقاء شد. رهبر اپوزيسيون ايران می گويد که وی برنده حقيقی انتخابات است اما پيروزی وی با انجام تقلب در انتخابات، انکار شد.

ظاهراً مير حسين موسوی در تازه ترين انتقاد خود از محمود احمدی نژاد به سخنرانی اخير رييس جمهوری ايران در سازمان ملل متحد ، اشاره دارد.

آقای احمدی نژاد در سخنرانی خود در سازمان ملل متحد اين نظريه را القا ميکرد که گويا واقعه حملات تروريستی يازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ توسط دولت آمريکا، طرح ريزی شده بود. سخنرانی رييس جمهوری ايران باعث شد که نمايندگان آمريکا و اکثر کشورهای غربی تالار سخنرانی سازمان ملل را ترک کنند.

XS
SM
MD
LG