لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۹

موسوی: در ايران خرافات در خدمت فساد سازمان يافته سياسی و اقتصادی قرار گرفته است


موسوی: در ايران خرافات در خدمت فساد سازمان يافته سياسی و اقتصادی قرار گرفته است
موسوی: در ايران خرافات در خدمت فساد سازمان يافته سياسی و اقتصادی قرار گرفته است

ميرحسين موسوی از رهبران مخالفان در ايران روز چهارشنبه در ديدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اعلام کرد که در ايران خرافات در خدمت فساد سازمان يافتۀ سياسی و اقتصادی قرار گرفته است.

به گزارش وب سايت کلمه، آقای موسوی حذف سازمان مديريت و برنامه ريزی و پشت سر انداختن برنامه های پنج سالۀ عمرانی را نشانه ای از رسوخ تفکر خرافی در بدنۀ حکومت دانسته است.

نخست وزير پيشين ايران اين ادعای محمود احمدی نژاد رييس جمهوری را که آمريکا در عراق به دنبال يافتن و کشتن امام دوازدهم شيعيان است فاجعه خوانده و پرسيده است، آيا توافق های شبه ترکمنچای نميتواند نتيجۀ اجتناب ناپذير چنين طرز فکری باشد؟

آقای موسوی همچنين می گويد امروز اقتصادِ صدقه ای و اقدامات باری به هر جهت اغتشاش عظيمی را در تنظيم رويه های عقلانی ايجاد کرده است.

در همين حال مهدی کروبی دبير کل حزب اعتماد ملی و از رهبران مخالف دولت از برخوردهای حکومت جمهوری اسلامی با معترضان به نتيجۀ انتخابات به شدت انتقاد کرد و گفت حکومت محمدرضا شاه پهلوی با مردم اين گونه برخورد نميکرد.

آقای کروبی در گفتگو با وبسايت جرس افزود از برخوردهای خشونت آميز با مردم ، متأثر و شرمگين است.

دبير کل حزب اعتماد ملی در عين حال گفت جريان حاکم آن قدر سخيف و ترسو شده است که از کسانی که به ديدار وی می روند تعهد کتبی ميگيرد مبنی بر اين که ديگر نبايد به ديدار کروبی بروند.

مهدی کروبی نظام جمهوری اسلامی را به قايقی تشبيه کرد که سرنشينان آن صرفاً حکومت را برای خودشان و منافع خودشان ميخواهند.

به گفته اين رهبر مخالفان، دولتِ عده ای قليل، مديريت ايران را در دست گرفته اند و به دليل اينکه توانايی و قدرت ادارۀ کشور را ندارند، سعی در اعمال فشار بر مردم را دارند.

XS
SM
MD
LG