لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۱۳

موسوی: به رغم شعارهای اول انقلاب مبنی بر حذف زندان اوين حجره های جديد در اين زندان ساخته اند


مير حسين موسوی: حتی خانواده زندانيان مورد تعرض قرار می گيرند

مير حسين موسوی آخرين نخست وزير ايران و از مخالفان دولت احمدی نژاد روز چهارشنبه در ديدار با برخی از خانواده های زندانيان سياسی از وجود شکنجه و اعتراف گيری در زندان های جمهوری اسلامی به شدت انتقاد کرد و گفت حتی خانواده زندانيان مورد تعرض قرار می گيرند.

به گزارش وب سايت جرس ميرحسين موسوی عدالت و بی طرفی قوه قضاييه را به پرسش گرفته و اين سؤال را مطرح کرد که آيا قوۀ قضاييه بر نيروهای امنيتی، مسلط است؟ يا نيروهای امنيتی بر قوه قضاييه؟ آقای موسوی گفت به رغم شعارهای اول انقلاب مبنی بر حذف زندان اوين حجره های جديد در اين زندان ساخته اند و فشارها بيشتر می شود.

ميرحسين موسوی از اجرای ناقص قانون اساسی توسط مقامات جمهوری اسلامی نيز انتقاد کرد و گفت بخش هايی از اين قانون مانند آزادی رسانه ها و آزادی تجمع به کلّی ناديده گرفته می شوند.

آقای موسوی تاکيد کرد که حرکت مخالفان در ايران مسالمت آميز است و مخالفان برای دستيابی به مطالباتشان با تمام قدرت خواهند ايستاد.

مير حسين موسوی در بخش ديگری از اظهارات خود از سياست خارجی دولت محمود احمدی نژاد نيز انتقاد کرد و آن را مغاير با منافع ملی توصيف کرد.

وکيل مدافع محسن ميردامادی از درخواست تجديد نظرخواهی نسبت به حکم دادگاه بدوی موکلّش خبر داد

هوشنگ پوربابايی در گفتگو با خبرگزاری ايسنا گفت پس از برگزاری دومين و آخرين جلسۀ رسيدگی به پرونده محسن ميردامادی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، موکلّ او به اتهام اجتماع و تبانی عليه امنيت ملی و فعاليت تبليغی عليه نظام، مجموعاً به شش سال حبس تعزيری و ۱۰ سال محروميت از فعاليت در احزاب و مطبوعات محکوم شده است.

وکيل مدافع محسن ميردامادی گفت روز سه شنبه تجديد نظرخواهی نسبت به رأی صادره از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، صورت گرفته است.

نمايندۀ قائنات در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سؤال يک خبرنگار در مورد رسيدگی به پروندۀ کهريزک واکنش تندی نشان داد و وی را تهديد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر موسی قربانی درحاشيۀ جلسه علنی روز چهارشنبۀ مجلس در پاسخ به سئوال يکی از خبرنگاران با فرياد تهديد کرد که وی را به حراست معرفی خواهد کرد.

اين خبرنگار در حاشيۀ برگزاری جلسه علنی از آقای قربانی پرسيده بود رسيدگی به پروندۀ کهريزک به کجا رسيده است که نمايندۀ قائنات درپاسخ به وی گفت اين موضوع ديگر تمام شده است.

بر اساس اين گزارش، خبرنگار مجدداً پرسيد چرا قوه قضاييه با توجه به جنايات انجام گرفته در کهريزک پرونده را پيگيری نمی کند؟ اين سئوال خبرنگار موجب برآشفتن آقای قربانی شد و وی ضمن دادن دشنام به خبرنگار، به او گفت اسمت را به حراست می دهم تا گوشَت را گرفته و ازمجلس بيرون کنند!

XS
SM
MD
LG