لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۷

ميرحسين موسوی می گويد ايدۀ تغيير متولد شده است


ميرحسين موسوی می گويد ايدۀ تغيير متولد شده است
ميرحسين موسوی می گويد ايدۀ تغيير متولد شده است

ميرحسين موسوی از رهبران مخالفان در ايران روز پنجشنبه با شورای فعالان ملی- مذهبی که رياست آن را عزت الله سحابی به عهده دارد، ديدار کرد. آقای موسوی در اين ديدار خصوصيات جنبش اعتراضی در ايران را برشمرد و گفت ايده تغيير متولد شده است.

به گفتۀ مير حسين موسوی هر چقدر ايدۀ تغيير و ابعاد آن تبيين شود امکان بسط و پيشبرد جنبش سبز بيشتر می شود. کانديدای پيشين رياست جمهوری به اين منظور خواهان آن شده است که شهروندانی که نه همراه جنبش سبز هستند؛ و نه موافق و همگام با صاحبان قدرت و حکومت، بيش از پيش نسبت به خصوصيات جنبش سبز آگاهی يابند، تا جذب آن شوند.

آگاهی، به گفته ميرحسين موسوی امری است که صاحبان قدرت نسبت به بسط آن در جامعه حساس اند. آقای موسوی افزود که به همين دليل نسبت به اطلاع رسانی در مورد تعداد شهدای جنبش سبز يا خبررسانی در مورد واقعيت سرکوب ها و انتشار اخبارِ مربوطه به رفتارهای غيرانسانی با بازداشت شدگان، حساسيت فراوان و برخوردهای تند، نشان داده می شود.

به گزارش وب سايت جرس ميرحسين موسوی در ديدار با فعالان ملی - مذهبی خواهان توافق بر روی حداقل ها شده و گفته است بايد شعارهايی برگزيد که قدرتِ وصل کردن و همراه ساختنِ حداکثری داشته باشد.

آخرين نخست وزير ايران همچنين می گويد که وی و ساير مخالفان نمی خواهند کنار ظلم و ظالم بايستند و در عين حال، کسب قدرت برای آنان امری فرعی است.

آقای موسوی مسير جنبش سبز را راهی پرپيچ و خم دانسته و می گويد اگرچه شايد جنبش سبز زودتر از آنچه بسياری تصور می کنند به نتيجه برسد، اما بايد صبور بود و استقامت ورزيد.

مير حسين موسوی همچنين در تبيين چشم انداز تحولات کنونی در ايران گفت که بايد انعطاف داشت و روی يک شکل و شمايل از حکومت، تصلب پيدا نکرد.

XS
SM
MD
LG