لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۹

منوچهر متکی اظهارات مقامات جمهوری اسلامی ايران را تکذيب می کند


منوچهر متکی اظهارات مقامات جمهوری اسلامی ايران را تکذيب می کند
منوچهر متکی اظهارات مقامات جمهوری اسلامی ايران را تکذيب می کند

منوچهر متکی، وزیرخارجه برکنارشده جمهوری اسلامی ايران، با تکذیب اظهارات مسؤلان دولت درباره چگونگی برکناری خود از سمت وزارت خارجه، آنان را به اقدام بر خلاف شأن، ادب، و فرهنگ ملت ایران، متهم کرد.

محمود احمدی‌نژاد روز پنجشنبه در يک کنفرانس خبری در استانبول گفت که درباره برکناری منوچهر متکی، قبل از سفر وی به سنگال، با او صحبت کرده است.

آقای متکی ۲۲ آذر در سنگال با مقامهای آن کشور، دیدار و گفتگو کرد. در بیانیه ای که روز جمعه با امضای دفتر منوچهر متکی منتشر شده است گفته می شود که وزیر خارجه خبر برکناری خود را نه از مقام‌های دولتی ایران، بلکه از مقامهای سنگال در جریان سفر یکروزه به آن کشور، شنیده است.

در مراسم تودیع منوچهر متکی و معرفی علی اکبر صالحی به عنوان سرپرست وزارت خارجه که شنبه گذشته در غیاب آقای متکی برگزارشد، محمدرضا رحیمی، معاون اول ریاست جمهوری، در سخنرانی اش گفت که منوچهر متکی قبل از سفر به سنگال بطور مبسوط در جریان برکناری اش قرار گرفته و نیز قرار بود در مراسم تودیع خود، شرکت کند.

آقای متکی در این بیانیه تصریح کرده است که به عنوان وزیر خارجه قبل از سفر دیپلماتیک به سنگال در جریان زمان حتی تقریبی برکناری خود قرار نگرفته بوده و از جانشین خود و روز مراسم تودیع، آگاه نبوده است.

XS
SM
MD
LG