لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۸:۰۶

گفتگوی منوچهر متکی با فرید زکریا در شبکه تلویزیونی سی ان ان


منوچهر متکی، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در گفتگو با فرید زکریا در شبکه تلویزیونی آمریکایی سی اِن اِن به پرسشهای او پاسخ داد.

آقای متکی در پاسخ به این پرسش که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران در خرداد ماه گذشته از سوی میلیونها نفر غیر منصفانه قلمداد و نسبت به آن اعتراض شده است گفت اعتراض کنندگان عده ای اندک بودند و اکثریت قریب به اتفاق مردم نتیجه اعلام شده را پذیرفتند اما چند هزار نفری به خیابانها آمدند.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی در باره سرکوب خشونت بار معترضان گفت بسیج عامل تیراندازی نبود. آقای متکی این گفته فرید ذکریا را نیز رد کرد که جامعه ایران در حال حاضر دچار دو دستگی است و گفت در روز ۹ دی ماه ۴۵ میلیون نفر در حمایت از حکومت به خیابانها آمدند در حالی که در سوی دیگر تنها چند هزار نفر حضور داشتند.

آقای متکی سپس گفت غرب در مورد دموکراسی ملاکی دوگانه دارد. وزیر امور خارجه ایران همچنین در گفتگو با شبکه سی اِن اِن به پرسش هائی در باره برنامه هسته ای ایران پاسخ داد و همان حرفهای پیشین را تکرار کرد که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است و این حق ایران است که یک برنامه صلح آمیز هسته ای داشته باشد.

XS
SM
MD
LG