لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۹

در واشنگتن چه می گذرد؟ (هشتم مه)


در واشنگتن چه می گذرد؟ (هشتم مه)
در واشنگتن چه می گذرد؟ (هشتم مه)

پرزیدنت اوباما به همین جهت در اعلامیه ای می گوید همانطور که جامعه ما تغییر کرده است، بر چالش های پیش روی زنان به همین صورت افزوده می شود. بسیاری از زنان آمریکائی در همان حالی که از والدین سالخورده خود مراقبت می کنند؛ فرزندان خویش را نیز بزرگ می کنند، دو شغل را اداره می کنند و یا از کشور ما در خارج از خاک آمریکا دفاع می کنند.

مادران آمریکائی نه تنها به نیازهای ما توجه دارند بلکه بما می آموزند که چگونه مسؤول و غمخوار دیگران باشیم. این مادران همچنین خانه و زندگی خود را اداره می کنند، حرفه خویش را بنا می کنند و در همان حال به بهبود جامعه نیز کمک می کنند.

پرزیدنت اوباما می گوید در حالی که نقش ها و مسؤولیت های مادران هر روز بیشتر می شود، راهنمائی ها و توجه آنان همچنان استوار و مداوم باقی میماند.

پرزیدنت اوباما در اعلامیه ای که به مناسبت روز مادر انتشار یافته است، می گوید برای حمایت از والدینی که رهبران آینده را پرورش می دهند، دولت من متعهد است تا هر کاری را که بتواند برای ایجاد مشاغل جدید و دادن فرصت های اقتصادی به خانواده های آمریکائی در سراسر کشور انجام دهد.

تلاش ما بر آنست که به مادران در محیط کار با اعمال قانون دستمزد برابر در مقابل کار برابر کمک کنیم. پرزیدنت اوباما همچنین با اشاره به مزیت هائی که در بودجه فدرال برای کمک به خانواده ها از جمله تخفیف در مالیات برای آن که خانواده ها بتوانند مخارج فرزندان خود را در مهد کودک ها و کودکستان ها تاًمین کنند، می گوید گسترش تخفیف های مالیاتی برای کودکان به خانواده ها، حدود پانزده و نیم میلیون خانواده و ۲۹ میلیون کودک را در بر می گیرد.

در آمریکا یکی از نخستین بزرگداشت ها برای مادر به سال ۱۸۷۰ میلادی بر می گردد. در آن سال، برای نخستین بار « جولیا وارد هوُو» - زنی که هم شاعر بود، هم نویسنده و هم فعال اجتماعی – در نوشته ای با نام « اعلامیه روز مادر» به بزرگداشت مادران پرداخت.

بزرگداشت مادران به قرن های پیش از آن نیز بر می گردد. بسیاری از این جشن ها را می توان در جشن و سرورهای قدیم مشاهده کرد. روز مادر تقریباً در سراسر جهان به گونه های متفاوت جشن گرفته می شود و حتی بسیاری از این جشن ها در دوران قدیم نیز وجود داشته است مانند آن که رومی ها، روز مادر را در فستیوالی بنام « هیلاریا» جشن می گرفتند.

... و سرانجام آن که واشنگتن در بامداد روز دوشنبه میزبان چند کنفرانس مهم پژوهشی است.

بنیاد موقوفه کارنگی برای صلح۱ به چشم انداز اقتصادی و سیاسی خاور میانه در چارچوب آشفتگی فعلی آن می پردازد.

انستیتوی هادسن۲ روابط آمریکا و روسیه را بررسی می کند، مدرنیزاسیون یا ایستائی

و در پانلی دیگر، مرکز بین المللی وود رو ویلسون برای پژوهش۳ سوریه و ایران را مورد بررسی قرار می دهد: اتحادی که مورد آزمایش قرار می گیرد.

اتحاد بین سوریه و ایران از سال ۱۹۷۹(سال وقوع انقلاب در ایران) ببعد تا بحال، اتحادی مستحکم بوده و گستره ای سیاسی داشته است.

۱Carnegie Endowment for International Peace

۲Hudson Institute

۳Woodrow Wilson International Center for Scholars

XS
SM
MD
LG