لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۱

آمریکا و شماری از کشورهای جهان روز مادر را جشن گرفتند


جستجوگر گوگل لوگوی صفحه اصلی خود را به گراميداشت روز مادر اختصاص داد.
جستجوگر گوگل لوگوی صفحه اصلی خود را به گراميداشت روز مادر اختصاص داد.

روز یکشنبه هشتم ماه مه (۱۹ ارديبهشت) در چندين کشور جهان، از جمله ايالات متحده آمریکا روز مادر است. رئيس جمهوری آمريکا بخشی از سخنرانی اين هفتۀ خود را به همین موضوع اختصاص داد و خواستار برابری حقوق زنان و مردان و همچنین حق برخورداری از مرخصی زایمان با حقوق برای زنان شاغل شد.

مراسم امسال روز مادر در آمريکا، به احترام زنانی که فرزندان خود را در خشونت های مسلحانه از دست داده اند، با دادن هديه به مادران، برگزاری مراسم و یا در راهپيمايی به یاد فرزندانی که در خشونت های مسلحانه کشته شدند و اعتراض به قانون آزادی حمل اسلحه در آمريکا گذشت.

اوباما در روز مادر آمریکایی: مرخصی زایمان با حقوق حق مادران است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

در واتیکان، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان، در مراسم عشای ربانی روز يکشنبه در ميدان سنت پيتر، اين روز را به مادران سراسر جهان تبريک گفت: "بگذاريد از مادران با عشق و تقدير ياد کنيم، آنها که اکنون اينجا حضور دارند، مادرانمان، کسانی که هنوز با ما هستند و آنهایی که به بهشت رفته اند. ما آنها را به دست مريم مقدس، مادر عيسی مسيح می سپاريم."

در هند، علاوه بر سنت های رايج گراميداشت روز مادر، يک انجمن خيريه در ايالت غربی گجرات، با سازماندهی يک راهپيمايی از اين روز برای روشنگری در زمينه پيشگيری از سرطان پستان بهره گرفت.

نتيجۀ پژوهش های سال ۲۰۱۳ مرکز جهانی مبارزه با سرطان در هند، ابتلا به سرطان پستان را در ردیف اول عوامل مرگ و مير زنان قرار داده است.

XS
SM
MD
LG