لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

پیش‌بینی می‌شود تعداد مرگ بر اثر ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۱۰۰ هزار نفر برسد


نمایی از شهر نیویورک
نمایی از شهر نیویورک

بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایالات متحده، با وجود ادامه فاصله گذاری اجتماعی، باید برای تحمل ۱۰۰ تا ۲۴۰ هزار نفر مرگ ناشی از بیماری «کووید۱۹» آماده باشد.

به گفته کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید، اوج شمار مرگ و میر طی دو تا سه هفته آینده رخ خواهد داد.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه ضمن ارائه مقررات ۳۰ روز فاصله گذاری اجتماعی بر مبنای مدل های آماری گفت: «این یکی از دشوارترین دو یا سه هفته‌ها در تاریخ ما خواهد بود.»

دکتر آنتونی فاوچی، مدیر «انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی»، که در کنار رئیس جمهوری و معاون ریاست جمهوری آمریکا حضور داشت، تاکید کرد: «این عددی است که لازم است در نظر داشته باشیم؛ اما نباید لزوما آن را به عنوان یک واقعیت اجتناب ناپذیر بپذیریم.»

به باور دکتر دبورا برکس، هماهنگ کننده کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید، «هیچ واکسن یا درمان جادویی وجود ندارد»، تنها رفتارهای ما می تواند مسیر این بیماری همه گیر را تغییر دهد.

در ایالات متحده (تا زمان نگارش این مطلب) ابتلای بیش از ۱۸۷ هزار نفر به ویروس کرونا تائید شده و شمار مرگ ناشی از این بیماری از ۳۸۰۰ نفر گذشته است.

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا ۲۹ فوریه در ایالت واشنگتن در غرب ایالات متحده گزارش شده بود.

فرماندار ایالت نیویورک می گوید اوج نبرد آن ایالت با این بیماری طی ۷ تا ۲۱ روز آینده رخ خواهد داد. آندرو کومو با نارضایی از عدم دسترسی به کمک های حیاتی برای واحدهای مراقبت های ویژه در بیمارستان ها گفت به چین سفارش ۱۷ هزار دستگاه تنفس مصنوعی به قیمت هر واحد ۲۵ هزار دلار را داده است.

کومو گفت ایالت ها و دولت فدرال بر سر دسترسی به دستگاه های تنفس با هم در رقابت هستند.

به گزارش انجمن فرمانداران ایالات متحده، هماهنگی هایی در جریان است تا ایالت ها این امر را به دولت فدرال بسپارند.

پرزیدنت ترامپ گفت حدود ۱۰ هزار دستگاه تنفس در انبارهای فدرال موجود است که برای زمان اوج گسترش بیماری نگاه داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از یک بسته کمک اقتصادی ۲ هزار میلیارد دلاری دیگر با هدف تمرکز صرف بر کار و بازسازی زیرساخت های کشور خبر داده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG