لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

افتتاح مسجد زنان در لس آنجلس


افتتاح مسجد مختص زنان در لس‌آنجلس
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

افتتاح مسجد مختص زنان در لس‌آنجلس

مسجدی که تنها به خانم ها اختصاص دارد، در شهر لس آنجلس افتتاح شد. اتحاد بین ادیان پیکو، نام نهادی است که در اقدامی تاریخی مبتکر اولین مسجد ویژه زنان است.

۱۵۰ نفر از خانم ها عضو اتحاد بین ادیان پیکو در شهر لس آنجلس هستند. به گفته بنیانگذار این نهاد، امام و پیشنماز این نیایشگاه که «مسجد زنان آمریکا» لقب گرفته، نیز یک خانم است.

هسنا منزاوی، بنیانگذار مسجد زنان می گوید: «ما فقط می خواستیم یک محل امن داشته باشیم که خانم ها بتوانند از خطبه ها بهره مند شوند؛ خطبه هایی که توسط یکی از سخنرانان و یا بوسیله یکی از خانم ها ایراد خواهد شد. این فرصتی است که در مساجد دیگر وجود ندارد. اما در این مکان می توانیم بصورتی که درجای دیگر امکان ندارد، با رهبران یا با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.»

خبر تاسیس این مسجد، سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرد و تعدادی از خانم های مسلمان از سایر ایالات آمریکا نیز در مراسم گشایش آن شرکت کردند.

نورمالکه شیشتی، از مسلمانان ایالت نوادا می گوید: «در بسیاری از ادیان، مبارزه زنان برای بدست آوردن حقوقشان، سابقه ای تاریخی دارد و در مورد اسلام هم همینطور است. در زمانه ای که شاهد تحولات زیادی هستیم، مراسم هیجان آوری است.» در مساجد معمولی خانم ها یا پشت سر آقایان نماز می خوانند و یا بخش زنان با پرده ای از قسمت مردان جدا شده است، اما طبعا در این محل، نیازی به این کار نیست.

قرار است تا مدتی، نماز جمعه مسجد زنان آمریکا ماهی یک بار برگزار شود.

XS
SM
MD
LG