لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۷

بازداشت معترضان به انتخابات در مسکو


بازداشت معترضان به انتخابات در مسکو
بازداشت معترضان به انتخابات در مسکو

در جريان يک تظاهرات در مقابل ساختمان کميته مرکزی انتخابات در مسکو، پايتخت روسيه چندين نفر بازداشت شدند. اين تظاهرات روز دوشنبه در اعتراض به انتخابات رياست جمهوری و پارلمانی آينده روسيه صورت گرفته بود.

تظاهرات روز دوشنبه در مسکو توسط سرگئی اودالتسوف، رهبر جنبش اپوزيسيون جبهه چپ روسيه سازماندهی و رهبری می شد، و خواست آن تحريم انتخابات آينده بود. تظاهرکنندگان معتقدند، انتخابات به صورت آزادانه و عادلانه برگزار نخواهد شد.

ده ها نفر از معترضان در مقابل ساختمان کميته مرکزی برگزاری انتخابات در مسکو سوت می زدند و شعار می دادند: انتخابات فرمايشی و ساختگی.

سرگئی اودالتسوف، رهبر جنبش اپوزيسيون جبهه چپ، در زمينه علت برگزاری تظاهرات گفت: ما امروز با شعار انتخابات فرمايشی و ساختگی دست به تظاهرات زديم، ما معتقديم انتخاباتی که توسط کميته مرکزی انتخابات و کابينه رياست جمهوری برگزار شود، به هيچ وجه جنبه قانونی و مشروع نخواهد داشت، و هيچکس نبايد در آن شرکت کند.

بر اساس گزارش ريانو ووستی، خبرگزاری روسيه، پليس ابتدا تلاش کرد افرادی را که در سطح پياده روی مقابل ساختمان کميته مرکزی انتخابات نشسته بودند و شعار می دادند متفرق کند، اما وقتی با مقاومت آنها روبرو شد، ۶ نفر را بازداشت کرد.

با وجودی که دميتری مدودف، رييس جمهوری روسيه، همواره ادعا کرده طرفدار آزادی های مدنی است و تا کنون نيز کمتر از ولاديمير پوتين با انتقاد مخالفان دولت مواجه بوده، برگزاری تظاهرات و اجتماعات را کماکان به شدت ممنوع کرده است و انجام هرگونه حرکتی بدون دريافت موجوز قانونی، به شدت از سوی دولت سرکوب می شود.

پوتين و مدودف، هر دو اعلام کرده اند با يکديگر تصميم خواهند گرفت که چه کسی در رقابت های انتخابات رياست جمهوری ۲۰۱۲ شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG