لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۸

حملات لفظی آمریکاعلیه مسکو در مورد اسنودن


قانونگذاران آمریکایی به حملات خود علیه مسکو بخاطر اعطای پناهندگی موقت به ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعاتی آمریکا ادامه میدهند.

واشنگتن - مسکو که پس از سقوط شوروی سابق روابط خود را سریعا رو به گسترش ارزیابی کرده بودند، اکنون به نظر میرسد که چنین خوش بینی توهمی بیش نبوده است.

قانونگذاران آمریکایی روز یکشنبه با تمسخر و تحقیر دولت روسیه و بویژه شخص ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری آن کشور، روابط دو کشور را به سوی وخیم تر شدن سوق دادند.

جان مک کین سناتور جمهوریخواه در یک برنامه تلویزیونی آمریکا روز یکشنبه در اشاره به آقای پوتین گفت او یک سرهنگ قدیمی کی- جی- بی است که هیچ توهمی نسبت به روابط با ما ندارد زیرا او اساسا اهمیتی برای چنین روابطی با آمریکا قائل نیست. سناتور مک کین افزود پوتین همچنین به سرکوب ملت و رسانه های کشورش ادامه میدهد و بمانند دیکتاتوری رفتار میکند که هیچ کمکی به شرایط موجود نمیکند.

سناتور مک کین گفت ماجرای ادوارد اسنودن بیانگر روابط بسیار بد میان آمریکا و روسیه است زیرا رئیس جمهوری پوتین انگشت خود را به چشم آمریکا فرو برده است.

سناتور دموکرات رابرت منندز که از اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکاست نیز میگوید تنشها میان واشنگتن و مسکو فرای ماجرای اسنودن است زیرا مقامهای روسیه نسبت به رویدادهای غم انگیز سوریه، کاهش تسلیحات اتمی، تجاوز به حقوق هم جنس گرایان و تجاوز به حقوق بازدید کنندگان خارجی بی تفاوت بوده و به نگرانیهای ما پاسخ نداده اند.
XS
SM
MD
LG