لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

جام جهانی: مورینیو جام جهانی را دنبال نخواهد کرد


خوزه مورینیو، سرمربی اینترمیلان در گفتگوی اخیری که با خبرنگار رویترز انجام داده، اظهار داشت تعطیلاتش با جام جهانی همزمان شده و فکر نمی کند فرصت تماشای بازی ها را پیدا کند. دستکم تا وقتی که در مرخصی است.

دوستداران ورزش فوتبال منتظر شروع بازیهای جام جهانی هستند که تا کمتر از یک ماه دیگر در آفریقای جنوبی برگزار میشود. همه به جز خوزه مورینیو، سرمربی تیم فوتبال اینترمیلان:

« من وقت فکر کردن به جام جهانی را هم نخواهم داشت. حقیقتش وقتی بازی ها شروع می شود من در تعطیلات خواهم بود.

نه قصد دارم چیزی بنویسم، نه مصاحبه ای بکنم. فقط می خواهم کنار دریا باشم، از هوای خوب لذت ببرم و بخوابم.»

مورینیو قهرمانی باشگاه پورتو در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۴ را در کارنامه اش دارد و چلسی را ۲ سال پی در پی در ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ بر سکوی قهرمانی مسابقه های فوتبال لیگ برتر انگلیس نشانده است. این عناوین، مورینیو را در دنیای فوتبال به یک چهره برجسته تبدیل کرده است. الان هم که هدایت اینترمیلان را در دست دارد، با قهرمانی این تیم در مسابقه های اخیر جام حذفی ایتالیا و فرصت خودنمایی اینتر در لیگ برتر یا سری آ و همینطور فینال لیگ قهرمانان اروپا در ۲۲ ماه مه در مقابل بایرن مونیخ آلمان، شاید شرایط یک دستاورد تاریخی برای اینترمیلان و سرمربی اش مهیا شود.

خوزه مورینیو با وجودیکه قبلا گفته بود با فوتبال ایتالیا احساس بیگانگی می کند اما ذره ای از علاقه و عشق اش به اینتر و بازیکنانش کاسته نشده است:

« من اینتر را دوست دارم. همینطور بازیکنام رو. طرفدارانم رو هم دوست دارم و برای همشون احترام زیادی قائل ام. بازیکنان اینتر همه از خودشون مایه میگذارند، همونطور که در این فصل سخت نشان دادند. اینکه هر 3 روز یک مسابقه داشتند و بازی های مهم یک ماه گذشته، مثل نیمه نهایی لیگ قهرمانان و مسابقات نیمه نهایی لیگ برتر و فینال جام حذفی. »

خوزه مورینیو میگوید تا همین جا هم این فصل یکی از درخشان ترین فصلهای مربی گری حرفه ای اش بوده و از این بابت خیلی خوشحال است.

« حالا ببینیم این فصل چطور تمام می شود، اما همین حالا هم از عملکرد تیم ام خیلی خیلی راضی هستم. »

معلوم نیست خوزه مورینیو تا کی با اینتر میلان خواهد بود اما یک چیز مسلم است، و آن اینکه او فعلا قصد سرمربی گری در سطح بین المللی و تیم ملی را ندارد.

« برای مربی گری تیم ملی باید در فازهای پایانی مربی گری حرفه ای باشی نه الان. من هنوز جوان ام و این انرژی را در خودم می بینم که هر روز بازی کنم، هر هفته تمرین داشته باشیم و در سه یا چهار تورنمنت بطور همزمان حاضر باشیم. »

خوزه مورینیو در ضیافت رسمی ای که در لندن برای بزرگداشت فوتبال جهانی برگزار شده بود با خبرنگاران به گفتگو نشست.

XS
SM
MD
LG