لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۸

ماموریت تحقیقاتی ناسا در ماه موفقیت آمیز بوده است


دانشمندان در ناسا می گویند مراحل اولیه ماموریت آنها برای جستجوی آب در ماه موفقیت آمیز بوده است، هرچند تاثیر نمایان آن زیاد نبود

دانشمندان در مرکز هوایی و فضانوردی آمریکا – ناسا – می گویند مراحل اولیه ماموریت آنها برای جستجوی آب در ماه موفقیت آمیز بوده است، هرچند تاثیر نمایان آن زیاد نبود.

بامداد جمعه، ناسا یک راکت بزرگ خالی را بداخل گودالی در قطب جنوب ماه هدایت کرد، چند دقیقه بعد یک سفینه تحقیقاتی آن را دنبال کرد تا از این حادثه عکسبرداری کند و قطعاتی از برخورد راکت با گودال را که ممکن است به یافتن آب یا یخ کمک کند، بردارد.

ناسا پیش بینی کرده بود که برخورد راکت ستونی از خرده ریزهای ماه دست کم ۱۰ کیلومتر بالای سطح ماه تولید خواهد کرد. اما عکس ها اولیه و ویدیویی که ناسا منتشر کرد، هیچ ستون آشکاری را نشان نداد.

تحقیقگر ارشد پروژه ناسا به خبرنگاران گفت تصویرهای آشکار به پرسش هایی که دانشمنان ناسا سعی دارند جوابی برای آنها پیدا کنند، پاسخ نمی دهد. اما اطلاعاتی که جمع شده است پاسخ خواهد داد. او می گوید دانشمندان ناسا از اطلاعات اولیه ای که از سفینه تحقیقاتی دریافت کرده اند به هیجان آمده اند. مقامات ناسا می گویند یافتن آب در ماه می تواند تاسیس پایگاه هایی را برای فضانوردان آینده در آنجا آسانتر کند.

XS
SM
MD
LG