لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

تاوان برنداشتن کلاه هنگام پخش سرود ملی؛ مردی سر پسر ۱۳ ساله را شکست


کرت جیمز براکوی
کرت جیمز براکوی

یک مرد آمریکایی به یک پسر نوجوان ۱۳ ساله که هنگام پخش سرود ملی آمریکا کلاه خود را به نشانه ادای احترام از سر برنداشت، حمله کرد و سر او را شکست.

به گزارش هافینگتون پست، این سانحه روز شنبه گذشته در ورودی محل نمایش سوارکاری گاوچران‌ها در شهرستان مینرال در ایالت مونتانا رخ داد.

به گفته شاهدین حاضر در صحنه، چند لحظه پس از آغاز پخش سرود ملی، کِرت جیمز براک‌وِی ۳۹ ساله گردن پسر نوجوان را گرفت و او را محکم به زمین کوبید.

خانم تیلور هِنیک، یکی از شاهدان این حمله، به روزنامه محلی «میسولیَن» گفت که برای سرود ملی سکوت کرده بود که ناگهان یک صدای «تق» شنید.

وی به مینسولین گفت: «یک پسر کوچک روی زمین دراز کشیده بود. از گوش‌هایش خون می آمد، دچار تشنج شده بود، و گیج بود.»

بنا بر اسناد و مدارک دادگاه، متهم ادعا کرده است که از پسر خواسته بود تا کلاهش را از سر بردارد، ولی پسر در عوض به او دشنام داده بود.

ولی در همان اسناد به نقل از یکی از شهود آمده که هیچکس نشنیده است براک‌وِی از پسر چنین درخواستی کرده باشد.

نوجوان ۱۳ ساله تا ۶ ساعت از گوش خونریزی داشت
نوجوان ۱۳ ساله تا ۶ ساعت از گوش خونریزی داشت

این نوجوان که استخوان گیجگاهی جمجمه‌اش شکسته بود، به بیمارستان کودکان منتقل شد. مگن کیلر، مادر این نوجوان، می گوید که تا ۶ ساعت بعد از حادثه از گوش پسرش خون می آمد. این نوجوان که اکنون از بیمارستان مرخص شده است می گوید چیزی از آن سانحه به یاد نمی آورد.

فرد مهاجم به اتهام حمله به کودک دستگیر و به قید وثیقه ۱۰۰ هزار دلاری آزاد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آقای براکوی، سابقه خشونت دارد و یک مجرم ثبت شده است. او در سال ۲۰۱۰ نیز به جرم حمله و حمل اسلحه بازداشت شده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG