لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۵

موفاز: نتانیاهو دلمشغول حمله به ایران است


شائول موفاز
شائول موفاز

رهبر حزب کادیمای اسرائیل، پنج شنبه طی سخنانی مواضع نتانیاهو و لیبرمن را برای آیندۀ اسرائیل خطرناک خواند.

شائول موفاز، رهبر مخالفان در اسرائیل، امروز پنج شنبه در آغاز رقابتهای انتخاباتی خود، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را دلمشغول حمله به ایران دانست.

موفاز، رهبر حزب میانه رو کادیما، چند هفته پیش ائتلاف با نتانیاهو را ترک کرد و به اختلاف خود با نخست وزیر اسرائیل بر سر سیاست آن کشور در قبال ایران اشاره کرد. موفاز گفت:«نتانیاهو ما را دچار دردسر خواهد کرد.»

شائول موفاز که ریاست وزارت دفاع اسراییل را در کارنامه خود دارد، برای کسب رأی در انتخابات پیش رو در اسرائیل سخت در تلاش است؛ به ویژه از آن رو که نتایج نظرسنجی هایی که به تازگی در اسرائیل انجام شده، حاکی از عدم محبوبیت حزب کادیماست.

کادیما زمانی به عنوان حزب اقلیت از جایگاه مناسبی در پارلمان اسرائیل برخوردار بود، اما این روزها چنان نامحبوب شده که پیش بینی می شود در پی انتخابات بیست و دو ژانویه(یازده هفتۀ دیگر)، تنها چهار کرسی پارلمان به نمایندگان آن تعلق گیرد.

شائول موفاز که پنج شنبه در نشستی خبری در دفتر مرکزی حزب کادیما در نزدیکی تل آویو سخن می گفت، در سخنان خود گفت:«اتحادی که این هفته در ظاهر، میان حزب دست راستی لیکود به رهبری نتانیاهو و حزب اقلیت محافظه کار اسرائیل به رهبری آویگدور لیبرمن(وزیر امور خارجۀ اسرائیل) ایجاد شده، تظاهر به یکپارچگی است و این اتحاد جعلی، برای آیندۀ اسرائیل بسیار خطرناک است.»

رهبر حزب کادیمای اسرائیل گفت نتانیاهو و لیبرمن با «موعود باوری» دلمشغول حملۀ نظامی به ایران هستند و افزود که نتانیاهو اسرائیل را به شیوه ای نامسئولانه و غیرمنطقی به سمت تنش می کشاند. وی در ادامه گفت:«نباید اجازه دهیم نتانیاهو به دلمشغولی اش جامۀ عمل بپوشاند.»
XS
SM
MD
LG