لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۶

یک نمایش مد در دبی بدون رژه مانکن‌ها برگزار شد


«انقلاب اعتدال»: شوی مد بدون رژه مانکن ها
«انقلاب اعتدال»: شوی مد بدون رژه مانکن ها

در شهر دبی نمایش مدی برگزار شد که در آن هیچ مانکنی روی صحنه رژه نرفت. به جای آن، حدود ۳۰ طراح که بیشتر لباسهای پوشیده ارائه می دهند از بیش از بیست کشور، طرح های خود را روی صفحه های بزرگ به نمایش گذاشتند.

این نمایش مد در یکی از تازه ترین مراکز خرید دبی برگزار شد.

نام این رویداد «انقلاب اعتدال» است که اشاره به اعتدال در پوشش دارد.

«الیا خان»، مدیر شورای طراحی و مد اسلامی هدف از برپایی چنین نمایش مدی را مستعد بودن بازار و افزایش تقاضا برای پوشش محافظه کارانه توصیف کرد.

«ایزابلا کاپوسانو»، طراح ایتالیایی با پیراهن های آستین بلند دست دوز در این نمایش مد حاضر بود. قسمت برخی از پیراهن های او ۳۷ هزار دلار است و مشتریانش، بیشتر اعضای خانواده سلطنتی عربستان سعودی هستند.

مارک دیگری که در نمایش مد «انقلاب اعتدال» طرح هایش را به نمایش گذاشت «آبی با آبی ملاقات می کند» نام دارد و کارمندانش، پناهجویان ساکن شیکاگو و حومه هستند.

مدیر این برند آمریکایی می گوید استفاده از استعداد پناهجویان در عرصه مد باعث می شود پیش داوری هایی که نسبت به آنها در جامعه وجود دارد رنگ ببازد و سختکوشی و استعداد آنها به چشم بیاید.

مشتریان این مارک تنها مسلمانان نیستند بلکه یهودیان ارتودوکس که به دنبال لباسهای شیک و در عین حال پوشیده هستند از جمله متقاضیان طرح های «آبی با آبی ملاقات می کند» هستند.

از نکات جالب این نمایش مد، تنوع در طرح ها است و برداشتی که هر طراح از «اعتدال» در پوشش دارد.

در سالهای اخیر، علاقه طراحان و فروشگاه های بزرگ به ارائه لباسهای پوشیده برای زنان باحجاب و محافظه کار افزایش پیدا کرده است.

فروشگاه زنجیره ای «میسیز» در آمریکا، چندی پیش با ارائه مجموعه ای برای زنان شیک پوش مسلمان قدم به این عرصه گذاشت.

برند ورزشی «نایکی» نیز طرح هایی برای ورزشکاران مسلمان ارائه داده که با استقبال زیادی همراه شده است.

همچنین مارک آمریکایی «دی کی ان وای» که در سال ۲۰۱۴، به مناسبت ماه رمضان، از مجموعه پوشش های محافظه کارانه خود رونمایی کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG