لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۸

بازی های موبایل در حال تبديل به صنعت چند میلیارد دلاری


نمایشگاه سالانه سرگرمی های الکترونیکی فرصتی برای سنجش قدرت بازار سريعا در حال رشد بازی های موبايل ارائه می دهد
نمایشگاه سالانه سرگرمی های الکترونیکی فرصتی برای سنجش قدرت بازار سريعا در حال رشد بازی های موبايل ارائه می دهد
نمایشگاه سالانه سرگرمی های الکترونیکی در این هفته فرصتی برای علاقه مندان و طراحان بازی های کامپيوتری فراهم کرد تا محصولات خود را به نمایش گذاشته و آزمايش کنند.

اين نمايشگاه که تا روز پنجشنبه در لس آنجلس (کاليفرنيا) ادامه خواهد داشت، همچنين فرصتی برای سنجش قدرت بازار در حال رشد بازی های موبايل ارائه می دهد.

طبق برآورد شرکت آمارگيری استاتيستا در نيويورک، انتظار می رود درآمد بازار بازی های موبايل در سال ۲۰۱۴ از ۱۱ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلار فراتر برود، که بيش از دو برابر سال ۲۰۰۹ (۵ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار) است.

مارکوس سانچز، معاون رئيس و سخنگوی شرکت اطلاعات تجارتی اپ انی (App Annie)، با دفاتری در سان فرانسیسکو و پکن، گفت، شرکت هایی که برای دستگاه های تلفن همراه بازی طراحی می کنند سود عظیمی می توانند ببرند.

سانچز گفت، «يک شرکت به تنهايی بيش از يک ميليارد دلار درآمد دارد.» او نام اين شرکت را فاش نکرد اما افزود «بنابر این بازی های روی تلفن های همراه، امری بسیار جدی است و درآمدهای قابل توجهی در ارتباط با آن وجود دارد.»

فن آوری تلفن همراه صرفا آخرین بخش از تکامل نسبتا سریع صنعت بازی های کامپیوتری است.

کامپيوترهای اولیه برای پردازش حجم هنگفت اطلاعاتی که مورد نياز تصاوير رنگی و رئاليستی، صدا و جلوه های ويژه است بسيار کند بودند. با تکوين پردازنده ها و سريعتر و ارزان تر شدن آنها، توليد کنندگان بازی های کامپيوتری بازار بالقوه ای را برای بازی های موبايل تشخيص داده و به طراحی کنسول های بازی پرداختند.

تازه واردها در برابر نام های بزرگ
در حال حاضر، تلفن های هوشمند سریع و ساير دستگاه های تلفن همراه در حال ربودن سهم بازار از دیگر پلاتفرم های بازی هستند؛ شرکت های نوظهور، شرکت های قديمي تر و برجسته تر را به چالش می گيرند.

يوشيو اوساکی، معاون گروه طراحان بين المللی، که يک شرکت تحقيقاتی در سان فرانسيسکو (کاليفرنيا) است، می گويد، «طراحی بازی های ویدئویی ديگر فقط کنسول نیست. قطعات ديگر بسیاری هم اين وسط ديده می شوند.»

او با استناد به Wargaming.net و بازی «لیگ افسانه ها»ی آن و شرکت های تلفن همراه مانند «کينگ ديجيتال انترتينمنت» با Candy Crush Saga و شرکت سوپر سل و بازی استراتژيک Clash of Clans گفت، شرکت های بزرگی مانند سونی، میکروسافت و نینتندو، در حال رقابت با رقبای جدیدتری هستند.

بسیاری از شرکت های طراح بازی های موبايل برای ایده های تازه به بازی کننده های وفادار خود تکیه می کنند.

تعهد مایکل سيمن به بازی موبايل باعث شد تا او به عنوان جوان ترين کارمند فيسبوک به استخدام اين شرکت در آيد. وی که ۱۷ سال دارد و در پرو به دنيا آمده است، به بخش اسپانيايی زبان صدای آمريکا گفت، قرار است بر روی سيستمی به نام پارس کار کند. پارس بخشی از فيسبوک است و با بسياری از برنامه های مرتبط با آن کار می کند.

نرم افزار پارس به اين منظور ساخته شده که به کاربران کمک کند تا برنامه های بیشتری برای تلفن های همراه طراحی کنند.
XS
SM
MD
LG