لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۱

منوشن: وکلای وزارت دارایی در مورد اظهارنامه مالیاتی ترامپ به کاخ سفید مشورت دادند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - استیو منوشن، وزیر دارایی ایالات متحده، می گوید وکلای آن وزارتخانه با کاخ سفید، درباره درخواست احتمالی دموکرات های مجلس نمایندگان برای دریافت اظهارنامه مالیاتی پرزیدنت دونالد ترامپ، مباحثاتی به منظور ارائه اطلاعات داشته اند.

دموکرات ها بر مبنای یک اختیار قانونی که هدف از آن پرهیز از مداخله کاخ سفید در تصمیم وزارت دارایی درباره انتشار یا عدم انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ است، پیگیر اظهارنامه مالیاتی رئیس جمهور هستند.

منوشن در جلسه «کمیته فرعی تخصیص بودجه مجلس نمایندگان ایالات متحده» گفت این گفتگوها پیش از درخواست هفته پیش ریچارد نیل، رئیس دموکرات «کمیته درآمدها در مجلس نمایندگان ایالات متحده»، برای دریافت شش سال اظهارنامه مالیاتی ترامپ صورت گرفته بود.

منوشن در جلسه رسیدگی دیگری در کنگره گفت وزارت دارایی هرگز درباره انتشار اظهارنامه مالیاتی از کاخ سفید اجازه نخواسته بود.

پرزیدنت ترامپ در دوره کاندیداتوری اش در سال ۲۰۱۶ بر خلاف سنتی با چند دهه سابقه از انتشار اظهارنامه های مالیاتی اش خودداری کرد و همچنان می گوید «اداره درآمدهای داخلی» در حال حسابرسی پرونده های مالیاتی او است.

میک مالوینی، رئیس دفتر کاخ سفید، روز یکشنبه گفت اظهارنامه مالیاتی ترامپ هرگز به دست قانونگذاران دموکرات داده نخواهد شد.

یکی از وکلای ترامپ قانونگذاران دموکرات را به ایجاد مزاحمت و مداخله در حسابرسی دولت متهم کرده است. انتظار می رود درخواست دموکرات ها به یک نبرد حقوقی طولانی بیانجامد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG